Schola dziecięco-młodzieżowa

Schola młodzieżowa „Vox cantantes” zebrała się, by pięknym, śpiewnym głosem chwalić Pana Boga, gdy od września pracę muzyka kościelnego w parafii, podjęła s. Magdalena Bilska, zmartwychwstanka. Wśród dziewcząt z gimnazjum i liceum szybko zawiązała się mała wspólnota, która podczas młodzieżowej Mszy św. w niedzielę i święta uświetnia liturgię.

„Vox cantantes” brała udział w II Miejsko-Gminnym Przeglądzie Kolęd, zdobywając II miejsce w kategorii zespołów muzycznych.

Schola wraz z chórem kolędowała w kościele parafialnym podczas Wieczoru Kolęd na Pożegnanie Dzieciątka Jezus w dniu 2 lutego.

Pragniemy rozwijać umiejętności wokalne, dlatego spotykamy się regularnie na próbach w piątki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

Zapraszamy osoby chętne do wspólnego muzykowania.