OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVII Niedziela Zwykła – 27 lipca 2025
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII Niedziela Zwykła
27 lipca 2025
W tym tygodniu:
we wtorek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera
w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
W tym tygodni również:
pierwszy piątek miesiąca – rano spowiedź od 6:30 a po południu od17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 9:00 do 13:00. Zgłoszenia chorych można dokonać w zakrystii.
pierwsza sobota miesiąca – różaniec o 17:30 – zapraszamy Róże Różańcowe.
Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka, czwarta niedziela lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny jest w każdym roku, w całym Kościele, Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych. Taka niedziela przypada dzisiaj. Dziękujemy osobom starszym, że są i prosimy Boga o liczne łaski dla nich.
Dzisiaj po każdej Mszy świętej jest poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców. W duchu wdzięczności Bogu, zachęcamy do składania ofiar na pojazdy dla misjonarzy w ramach akcji jeden grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.
Za tydzień po Mszy Świętej o 7:00spotkanie Róż Różańcowych. Intencja na sierpień: o trzeźwość dla naszego narodu i nawrócenie grzeszników, szczególnie uwikłanych w nałogi.
W dniach od 5-13 sierpnia będzie Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy żółto-niebieskiej, do której należy nasza parafia jest ks. Łukasz Chowaniec. Szczegóły dotyczące pielgrzymki oraz zapisy u ks. Łukasza. Podobnie jak w zeszłym roku będzie możliwość udziału w ostatnim dniu pielgrzymki. Autobus wyjedzie o 4:30 ze Szczekocin do Mstowa, gdzie pielgrzymi dołączą do grupy żółto-niebieskiej i wspólnie wejdziemy na Jasną Górę ok. 13:00. Po Mszy Świętej celebrowanej na szczycie jasnogórskim o godz. 19:00 i Apelu wrócimy do Szczekocin, czyli ok. 23:00. Koszt udziału w pielgrzymce i ubezpieczenie na ten jeden dzień to 50 zł (płatne w autokarze). Zapisy na autokar w zakrystii – liczba miejsc ograniczona.
Z 9 na 10 sierpnia pragnie nocować w naszej parafii 150 pielgrzymów ze Stalowej Woli. Prosimy o zgłaszania na liście w zakrystii chęci przyjęcia pielgrzymów do swoich domów i mieszkań. Pielgrzymi przybędą 9 sierpnia ok. godz. 18:30.
12 sierpnia o godz. 11:30 będzie odpoczywać w okolicach młyna państwa Niwińskich ok. 500 pielgrzymów z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia ofiar do puszki na posiłek dla tych pielgrzymów.
Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę w dniach 29-31 sierpnia 2025 r. (piątek, sobota i niedziela) do następujących sanktuariów: w Zduńskiej Woli (do Muzeum – Domu rodzinnego św. Maksymiliana Marii Kolbego), w Głogowcu (do Muzeum – Domu rodzinnego św. Faustyny Kowalskiej), Licheń, Gniezno, Pniewy (miejsce spoczynku św. Urszuli Ledóchowskiej), Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do opactwa pocysterskiego w Paradyżu, pod pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie oraz Matki Bożej w Gidlach, z nawiedzeniem grobu ks. Antoniego Kowalskiego, naszego proboszcza w latach 1947-1963. Koszt: 560 zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem tel. 34 355 73 11.
Zachęcamy do codziennej medytacji Pisma Świętego i nabywania prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia w zakrystii.
W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności ś.p. Marian Machnik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.