Rok kapłański

Rok Kapłański został ustanowiony przez Papieża w związku ze 150 rocznicą śmierci św. Jana Vianney’a.

Jest to czas, w którym cały Kościół, a zwłaszcza kapłani, ma się pochylić nad tajemnicą kapłaństwa Chrystusa i kapłaństwa posługi w Kościele. Jest to dla kapłanów jednocześnie dar łaski i zadanie, aby na nowo odkryli swoją tożsamość i odrodzili się w kapłańskiej duchowości, bez której ich duszpasterstwo pozbawione by było owoców.

Rok Kapłański ma sprzyjać dążeniu księży do doskonałości duchowej, od której w największym stopniu zależy skuteczność ich posługi. Dlatego „powinien to być rok modlitwy księży, z księżmi oraz za księży, rok odnowy duchowości prezbiterium i poszczególnych kapłanów”. Rok Kapłański powinien być obchodzony na całym świecie, z żywym udziałem wiernych, winien być czasem pozytywnym i aktywizującym.

Wyłaniasz się wspaniały znad krawędzi nieba, O Atonie żyjący, który dałeś początek życiu. Wschodzisz nad horyzontem i napełniasz pięknem całą ziemię. Ty jesteś wielki i piękny, jaśniejesz nad każdym zakątkiem ziemi, Twoje promienie sięgają do granic świata, który stworzyłeś. Jesteś daleko, ale Twoje promienie ogarniają ziemię. Widzą Cię wszyscy, ale nikt nie potrafi dostrzec Twojej drogi. Jak niezliczone są Twoje dzieła! Są one ukryte przed oczami ludzi, Ty jesteś jedynym Bogiem, bez którego nikt nie może istnieć.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20943

Twoje IP: 54.224.108.238