Rok kapłański

Rok Kapłański został ustanowiony przez Papieża w związku ze 150 rocznicą śmierci św. Jana Vianney’a.

Jest to czas, w którym cały Kościół, a zwłaszcza kapłani, ma się pochylić nad tajemnicą kapłaństwa Chrystusa i kapłaństwa posługi w Kościele. Jest to dla kapłanów jednocześnie dar łaski i zadanie, aby na nowo odkryli swoją tożsamość i odrodzili się w kapłańskiej duchowości, bez której ich duszpasterstwo pozbawione by było owoców.

Rok Kapłański ma sprzyjać dążeniu księży do doskonałości duchowej, od której w największym stopniu zależy skuteczność ich posługi. Dlatego „powinien to być rok modlitwy księży, z księżmi oraz za księży, rok odnowy duchowości prezbiterium i poszczególnych kapłanów”. Rok Kapłański powinien być obchodzony na całym świecie, z żywym udziałem wiernych, winien być czasem pozytywnym i aktywizującym.

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

Twoje IP: 54.198.165.74
Dziś jest: 20 Wrz 2017