Rok kapłański

Rok Kapłański został ustanowiony przez Papieża w związku ze 150 rocznicą śmierci św. Jana Vianney’a.

Jest to czas, w którym cały Kościół, a zwłaszcza kapłani, ma się pochylić nad tajemnicą kapłaństwa Chrystusa i kapłaństwa posługi w Kościele. Jest to dla kapłanów jednocześnie dar łaski i zadanie, aby na nowo odkryli swoją tożsamość i odrodzili się w kapłańskiej duchowości, bez której ich duszpasterstwo pozbawione by było owoców.

Rok Kapłański ma sprzyjać dążeniu księży do doskonałości duchowej, od której w największym stopniu zależy skuteczność ich posługi. Dlatego „powinien to być rok modlitwy księży, z księżmi oraz za księży, rok odnowy duchowości prezbiterium i poszczególnych kapłanów”. Rok Kapłański powinien być obchodzony na całym świecie, z żywym udziałem wiernych, winien być czasem pozytywnym i aktywizującym.

Chwała Tobie, który wznosisz się nad horyzontem. Sławią Cię wszystkie ciała niebieskie. Cały świat oddaje Ci chwałę i wznosi radosne okrzyki na Twoją cześć. Chwała Tobie, mówią wszystkie stworzenia. A Ty radujesz się, płynąc na swoim statku. Cieszysz się, Panie i Boże, wszystkim, co stworzyłeś.

Twoje IP: 54.82.29.141
Dziś jest: 20 Sty 2018