Rok kapłański

Rok Kapłański został ustanowiony przez Papieża w związku ze 150 rocznicą śmierci św. Jana Vianney’a.

Jest to czas, w którym cały Kościół, a zwłaszcza kapłani, ma się pochylić nad tajemnicą kapłaństwa Chrystusa i kapłaństwa posługi w Kościele. Jest to dla kapłanów jednocześnie dar łaski i zadanie, aby na nowo odkryli swoją tożsamość i odrodzili się w kapłańskiej duchowości, bez której ich duszpasterstwo pozbawione by było owoców.

Rok Kapłański ma sprzyjać dążeniu księży do doskonałości duchowej, od której w największym stopniu zależy skuteczność ich posługi. Dlatego „powinien to być rok modlitwy księży, z księżmi oraz za księży, rok odnowy duchowości prezbiterium i poszczególnych kapłanów”. Rok Kapłański powinien być obchodzony na całym świecie, z żywym udziałem wiernych, winien być czasem pozytywnym i aktywizującym.

Boże mój, czczę Cię we wszystkich stworzeniach, czczę Cię jako jedynego i prawdziwego Stwórcę wszechświata. Ty utrzymujesz go w istnieniu; nic nie mogłoby zaistnieć bez Ciebie i nic nie istnieje jak tylko w Tobie i poprzez Ciebie. Kocham Cię, mój Boże, i chwalę Twój majestat, który bije ze wszystkich Twoich stworzeń. Wszystko, na co patrzę, Boże, wysławia Twoją piękność, tajemniczą i zakrytą przed wzrokiem ludzkim. Ty jesteś we wszystkim i objawiasz swoją doskonałość w każdej rzeczy.

mod_vvisit_counterTen miesiąc:19841

Twoje IP: 3.84.243.246