Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne 23 września 2018

Ogłoszenia parafialne 23 września 2018

Email Drukuj PDF

XXV Niedziela Zwykła

23.09.2018r.

 

1. W tym tygodniu:

  • We wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
  • W środę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
  • W czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • W piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • W sobotę – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała


2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Wspólną modlitwą oraz ofiarą złożoną na tacę wesprzemy kandydatów przygotowujących się do kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o naszym alumnie Wojciechu, który przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu. Pamiętajmy, aby prosić Pana Żniwa o nowe i święte powołania również z naszej parafii. Zapraszamy członków Grona Przyjaciół Seminarium na spotkanie z alumnami w niedzielę o godz. 16.00 do salek.

3. We wtorek, 25 września odbędzie się spotkanie chóru parafialnego na salkach. Zapraszamy wraz z siostrą Bernadettą, organistką, wszystkie osoby chętne, które pragną swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga.

4. W następną niedzielę w Naszej Parafii, na placu Panny Marii między godz. 08:30 a 18:30, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza  oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Przypominamy również, że w przypadku znalezienia bliźniaka genetycznego szpik w 80% przypadkach pobierany jest z krwi obwodowej bądź z talerza kości biodrowej - szpik nie jest pobierany z kręgosłupa! Zachęcamy do udziału w akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55. Nasz szpik może uratować komuś życie. Więcej informacji w gablocie parafialnej oraz u Barbary Winiarskiej".

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego dla dorosłych w najbliższą środę o godz. 19.00 w domu parafialnym.

6. Prasa katolicka.

 

Krótka modlitwa

Opuszcza mnie odwaga, serce pustoszeje. Zlituj się, Panie, nad chrześcijaninem, który wątpi, zlituj się nad niewierzącym, który chciałby wierzyć! Zlituj się nad skrępowanym więzami życia, osamotnionym w nocy, której firmamentu nie rozjaśniają już światła antycznej nadziei.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:260
mod_vvisit_counterWczoraj:595
mod_vvisit_counterTen tydzień:2040
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4700
mod_vvisit_counterTen miesiąc:11623
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:18206

Gości on-line: 11
Twoje IP: 54.158.208.189
,
Dziś jest: 18 Paź 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne 23 września 2018