Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne Narodzenie Św. Jana Chrzciciela 24.06.2018

Ogłoszenia Parafialne Narodzenie Św. Jana Chrzciciela 24.06.2018

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

24.06.2018r.

1. W czwartek – Ireneusza, bp. i męcz.
  2. W piątek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Mszę Święte w g. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Msza Święta o g. 9.00 w intencji s. Pauli i ks. Piotra Jupowicza z okazji imienin. W tym dniu zbiórka do puszek przed Kościołem na rzecz Stolicy Apostolskiej.
  3. Przypominamy iż dziś jest kwesta naszego Caritas, przed Kościołem na leki dla chorych i potrzebujących. Bóg zapłać za ofiarność.
  4. Na ręce dyrekcji naszych szkół i przedszkola składam podziękowania wszystkim nauczycielom, wychowawcom, księżom, oraz siostrom zakonnym i pracownikom administracyjnym za trud nauczania i wychowywania młodego pokolenia. Dziękujemy za wszelką życzliwość dla uczących katechezy szkolnej i parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
  5. Chłopców zapraszamy do włączenia się do służby ministranckiej. Zgłoszenia i ks. Maćka.
  6. Przypominamy iż do Kościoła przychodzimy w stroju godnym tego miejsca.
  7. Stojących za murem Kościelnym, na ulicy czy placu prosimy o nie uważanie iż uczestniczyli we Mszy Świętej, na którą jeszcze serdecznie zapraszamy.
  8. Zachęcamy ponownie do udziału w peregrynacji figury Matki Bożej z Fatimy. Jeżeli któraś rodzina nie wzięła jeszcze w niej udziału może to wciąż uczynić.

9.        Prasa Katolicka

W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Co się dzieje z Kościołem w Niemczech? – wywiad z kard. Paulem Josefem Cordesem
- Nowy sposób bycia braćmi – święci Piotr i Paweł
- Mężczyzna zbudował Bogu dom – o św. Józefie mówi o. Augustyn Pelanowski

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Szkoła w Pierzchnicy wierna pamięci Prymasa Tysiąclecia
- Spotkanie papieskie w Masłowie

W Gościu Niedzielnym m.in.:
- Właściwa relacja pacjent-lekarz to podstawa skutecznej terapii
- Mogą to zrobić – o nowej katolickiej telewizji w Internecie
- Nie lubię śpiewać w chórze – dziennikarz Przemysław Babiarz o aktorstwie, sporcie i historii
- Ukazała książka „Nie mów fałszywego świadectwa” na temat kłamstw o Kościele

Zmieniony: sobota, 23 czerwca 2018 22:43

Błogosławieni, którzy wytrwają w pokoju, gdyż przez Ciebie, Najwyższy, będą uwieńczeni. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, śmierć cielesną, której żaden człowiek żywy ujść nie może; biada tym, co konają w grzechach śmiertelnych; błogosławieni, którzy znajdą się w Twej najświętszej woli; Bowiem śmierć wtóra zła im nie uczyni. Chwalcie i błogosławcie Pana, i czyńcie Mu dzięki, i służcie Mu z wielką pokorą.

mod_vvisit_counterTen tydzień:2078
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:22041