TRIDUUM PASCHALNE

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Wraz  z Wielkim Tygodniem zbliżamy się do czasu Triduum Paschalnego. Jako chrześcijanie odczuwamy potrzebę przeżywania misteriów Świąt Paschalnych. W tym świętym czasie będziemy przezywać misteria męki Zbawiciela, Jego śmierci oraz wejdziemy w Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o g. 18.00

Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku od g. 16.00

Liturgia Wigilii Paschalnej po Wielkiej Sobocie o g. 19.00

Zmieniony: piątek, 06 kwietnia 2018 17:02

Boże, Władco całego wszechświata. Ty jesteś Królem nad królami. Dobrze jest wychwalać Twoje cudowne dzieła, gdyż jest to miłe Tobie. Śpiewam Ci hymn pochwalny o wschodzie słońca i o zachodzie, Święty Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje. Ty stworzyłeś anioły w niebie, synów Adama, zwierzęta polne i ptaki powietrzne. Ty poniżasz pysznych i wywyższasz pokornych. Choćby człowiek żył przez tysiąc pokoleń, nie zdoła zliczyć Twych dzieł. Do Ciebie, Boże, należy wszelka cześć i chwała; strzeż swój lud przed niebezpieczeństwem burzy i zasadzkami wrogów. Wysławia Cię całe stworzenie w Jeruzalem, przewyższającym pięknością wszystkie miasta.

Twoje IP: 54.224.166.141
Dziś jest: 22 Wrz 2018