Rok Życia Konekrowanego

Kochani Parafianie!

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy w Kościele powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Jest to wielki ,,czas łaski” nie tylko dla nas konsekrowanych, ale i dla całego Kościoła. W tym szczególnym czasie łączymy się duchowo ze wszystkimi, którzy dali się uwieść Chrystusowi i poszli za Nim. My natomiast pragniemy łączyć się z Wami, nie tylko przez modlitwę, pracę, obecność pośród Was, ale także przez  naszą stronę parafialną.

Ja w sposób szczególny pragnę podzielić się z Wami fragmentem mojej pracy magisterskiej pt.  ,,Odkrycie geniuszu kobiety jako znak czasu w świetle Listu Apostolskiego Jan Pawła II Mulieris dignitatem”. Proponuję dwa punkty odnoszące się do geniuszu kobiet konsekrowanych (zakładka Zmartwychwstanki). Myślę, że warto w tym szczególnym roku dowiedzieć się o życiu konsekrowanym czegoś więcej.

Zapraszam również na naszą stronę internetową http://www.zmartwychwstanki.mkw.pl/ oraz na https://www.facebook.com/siostryzmartwychwstanki.

Z modlitwą s. M. Goretti CR.

Boże, Władco całego wszechświata. Ty jesteś Królem nad królami. Dobrze jest wychwalać Twoje cudowne dzieła, gdyż jest to miłe Tobie. Śpiewam Ci hymn pochwalny o wschodzie słońca i o zachodzie, Święty Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje. Ty stworzyłeś anioły w niebie, synów Adama, zwierzęta polne i ptaki powietrzne. Ty poniżasz pysznych i wywyższasz pokornych. Choćby człowiek żył przez tysiąc pokoleń, nie zdoła zliczyć Twych dzieł. Do Ciebie, Boże, należy wszelka cześć i chwała; strzeż swój lud przed niebezpieczeństwem burzy i zasadzkami wrogów. Wysławia Cię całe stworzenie w Jeruzalem, przewyższającym pięknością wszystkie miasta.

Twoje IP: 3.84.243.246
Dziś jest: 17 Lut 2019