Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Zmartwychwstanki Podsłuchane u sióstr Wdzięczność jest pamięcią serca

Wdzięczność jest pamięcią serca

Email Drukuj PDF

W dniach 23 – 24 maja 2009 r. zebrałyśmy się w Szczekocinach, by wspólnie dzielić radość ze spotkania po latach… Po latach, gdyż wiele z nas nie ma częstej możliwości spotkania się ze sobą – jak w czasach nowicjatu, czy junioratu.

Do Szczekocin przyjechałyśmy w godzinach popołudniowych i wieczornych. Z naszych roczników (1996-1997-1998), nie było tylko s. Marii Joanny Niewiarowskiej, a którą miałyśmy w swych sercach i w modlitwie. Razem z nami duchowo łączyła się także Kochana Matka Dolores, zapewniając nas o modlitwie w tych szczególnych wspólnie spędzanych chwilach.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że prowadzącym spotkanie był Duch Święty. W odpowiedzi na Jego natchnienia W. S. Prowincjałka Maria Donata zaprosiła nas na spotkanie formacyjne, które poświęcone było wspólnej modlitwie i refleksji, a które miało i pomogło nam odnowić świadomość niezwykłej drogi pójścia za Jezusem i wzmocnić w sobie gotowość oddania się Jemu i zawierzenia swojej codzienności oraz różnych wymagań płynących z Jego miłującej ręki.

Wypowiedzi każdej z nas, wspólne dzielenie się słowem, refleksjami, przeżyciami i doświadczeniami pomogło nam na nowo zagłębić się w duchu i charyzmacie naszego Zgromadzenia.

Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej, radosnej, miłej i życzliwej atmosferze, w czym pomogły nam z całą pewnością gościnne siostry ze wspólnoty szczekocińskiej, oraz ks. Proboszcz i księża wikarzy Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach. Była także wspólna modlitwa w kościele, wspólna rekreacja i wspólny spacer nad stawy szczekocińskie.

Mamy nadzieję, że nie było to jedyne takie spotkanie…? Dziękujemy siostrze przełożonej Annie Katarzynie Semeniuk i siostrom wspólnoty w Szczekocinach za udostępnienie nam swoich pokoi i całego domu, by nas ugościć. Nade wszystko dziękujemy za otwarte serca i okazaną miłość. Niech Bóg, który jest dawcą wszelkiego dobra, hojnie wynagrodzi wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spotkanie mogło dojść do skutku.


Z wyrazami wdzięczności
s. M. Sylwia Bekus CR

Zmieniony: środa, 19 sierpnia 2009 20:08  

Krótka modlitwa

Witaj, słońce pełne blasku, święte i jaśniejące w swej piękności, czyste, wspaniałe i godne czci, Witaj ty, które świecisz nad górami, dolinami i pagórkami, rozjaśnij mnie swoim światłem przed ludźmi. Daj mi dobroć, piękno, wdzięk i miłość. Spraw, bym była jasna, promienna i wspaniała, tak jak ty jesteś jasne, błyszczące i wspaniałe. Czego się dobrze nauczyłem(-am), niech przysporzy Tobie chwały, a mnie uczyni lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Amen.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:614
mod_vvisit_counterWczoraj:805
mod_vvisit_counterTen tydzień:614
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4890
mod_vvisit_counterTen miesiąc:14962
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:21683

Gości on-line: 12
Twoje IP: 54.158.199.217
,
Dziś jest: 24 Wrz 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Zmartwychwstanki Podsłuchane u sióstr Wdzięczność jest pamięcią serca