Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Zmartwychwstanki Podsłuchane u sióstr Wdzięczność jest pamięcią serca

Wdzięczność jest pamięcią serca

Email Drukuj PDF

W dniach 23 – 24 maja 2009 r. zebrałyśmy się w Szczekocinach, by wspólnie dzielić radość ze spotkania po latach… Po latach, gdyż wiele z nas nie ma częstej możliwości spotkania się ze sobą – jak w czasach nowicjatu, czy junioratu.

Do Szczekocin przyjechałyśmy w godzinach popołudniowych i wieczornych. Z naszych roczników (1996-1997-1998), nie było tylko s. Marii Joanny Niewiarowskiej, a którą miałyśmy w swych sercach i w modlitwie. Razem z nami duchowo łączyła się także Kochana Matka Dolores, zapewniając nas o modlitwie w tych szczególnych wspólnie spędzanych chwilach.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że prowadzącym spotkanie był Duch Święty. W odpowiedzi na Jego natchnienia W. S. Prowincjałka Maria Donata zaprosiła nas na spotkanie formacyjne, które poświęcone było wspólnej modlitwie i refleksji, a które miało i pomogło nam odnowić świadomość niezwykłej drogi pójścia za Jezusem i wzmocnić w sobie gotowość oddania się Jemu i zawierzenia swojej codzienności oraz różnych wymagań płynących z Jego miłującej ręki.

Wypowiedzi każdej z nas, wspólne dzielenie się słowem, refleksjami, przeżyciami i doświadczeniami pomogło nam na nowo zagłębić się w duchu i charyzmacie naszego Zgromadzenia.

Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej, radosnej, miłej i życzliwej atmosferze, w czym pomogły nam z całą pewnością gościnne siostry ze wspólnoty szczekocińskiej, oraz ks. Proboszcz i księża wikarzy Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach. Była także wspólna modlitwa w kościele, wspólna rekreacja i wspólny spacer nad stawy szczekocińskie.

Mamy nadzieję, że nie było to jedyne takie spotkanie…? Dziękujemy siostrze przełożonej Annie Katarzynie Semeniuk i siostrom wspólnoty w Szczekocinach za udostępnienie nam swoich pokoi i całego domu, by nas ugościć. Nade wszystko dziękujemy za otwarte serca i okazaną miłość. Niech Bóg, który jest dawcą wszelkiego dobra, hojnie wynagrodzi wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spotkanie mogło dojść do skutku.


Z wyrazami wdzięczności
s. M. Sylwia Bekus CR

Zmieniony: środa, 19 sierpnia 2009 20:08  

Krótka modlitwa

Mój Boże, przychodzę do Ciebie ze wszystkimi moimi nieszczęściami, które pokryty ranami moje ciało i ze wszystkimi moimi grzechami, które swoim ciężarem przygniatają mi duszę... Panie, jeśli masz mi pomóc, na co czekasz? Sam sobie nie poradzę. Jestem zbyt słaby. Czas, abyś przyszedł. Nie pozwól, aby Zły zajął Twoje miejsce w moim sercu. Nie pozwól się stąd usunąć, Panie! Jeśli mnie opuścisz, on wejdzie na Twoje miejsce. Nie dopuść, by mnie pochłonął. Nie jest mi zbyt bliski, zapewniam Cię. Pamiętaj, że ja mogłem Cię kochać.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:289
mod_vvisit_counterWczoraj:912
mod_vvisit_counterTen tydzień:2078
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:6313
mod_vvisit_counterTen miesiąc:16857
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:22041

Gości on-line: 8
Twoje IP: 54.82.7.231
,
Dziś jest: 21 Lis 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Zmartwychwstanki Podsłuchane u sióstr Wdzięczność jest pamięcią serca