Główna Zmartwychwstanki Podsłuchane u sióstr Wdzięczność jest pamięcią serca

Wdzięczność jest pamięcią serca

W dniach 23 – 24 maja 2009 r. zebrałyśmy się w Szczekocinach, by wspólnie dzielić radość ze spotkania po latach… Po latach, gdyż wiele z nas nie ma częstej możliwości spotkania się ze sobą – jak w czasach nowicjatu, czy junioratu.

Do Szczekocin przyjechałyśmy w godzinach popołudniowych i wieczornych. Z naszych roczników (1996-1997-1998), nie było tylko s. Marii Joanny Niewiarowskiej, a którą miałyśmy w swych sercach i w modlitwie. Razem z nami duchowo łączyła się także Kochana Matka Dolores, zapewniając nas o modlitwie w tych szczególnych wspólnie spędzanych chwilach.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że prowadzącym spotkanie był Duch Święty. W odpowiedzi na Jego natchnienia W. S. Prowincjałka Maria Donata zaprosiła nas na spotkanie formacyjne, które poświęcone było wspólnej modlitwie i refleksji, a które miało i pomogło nam odnowić świadomość niezwykłej drogi pójścia za Jezusem i wzmocnić w sobie gotowość oddania się Jemu i zawierzenia swojej codzienności oraz różnych wymagań płynących z Jego miłującej ręki.

Wypowiedzi każdej z nas, wspólne dzielenie się słowem, refleksjami, przeżyciami i doświadczeniami pomogło nam na nowo zagłębić się w duchu i charyzmacie naszego Zgromadzenia.

Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej, radosnej, miłej i życzliwej atmosferze, w czym pomogły nam z całą pewnością gościnne siostry ze wspólnoty szczekocińskiej, oraz ks. Proboszcz i księża wikarzy Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach. Była także wspólna modlitwa w kościele, wspólna rekreacja i wspólny spacer nad stawy szczekocińskie.

Mamy nadzieję, że nie było to jedyne takie spotkanie…? Dziękujemy siostrze przełożonej Annie Katarzynie Semeniuk i siostrom wspólnoty w Szczekocinach za udostępnienie nam swoich pokoi i całego domu, by nas ugościć. Nade wszystko dziękujemy za otwarte serca i okazaną miłość. Niech Bóg, który jest dawcą wszelkiego dobra, hojnie wynagrodzi wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spotkanie mogło dojść do skutku.

Z wyrazami wdzięczności
s. M. Sylwia Bekus CR

Zmieniony: środa, 19 sierpnia 2009 20:08

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

Twoje IP: 54.198.165.74
Dziś jest: 20 Wrz 2017