• JFTP::login: Unable to login
  • JFTP::write: Unable to use passive mode
  • Please check if the attachment directory is writeable.
Główna Życie parafii Grupy Koło różańcowe Jan Paweł II o różańcu

Jan Paweł II o różańcu

Papież Jan Paweł II wyjaśnia: „Aby różaniec w pełniejszy sposób można było nazwać streszczeniem Ewangelii  jest  stosowne, żeby po przypomnieniu Wcielenia i ukrytego życia Chrystusa (tajemnice radosne), a przed zatrzyma­niem się nad cierpieniami męki (tajemni­ce bolesne) i nad triumfem zmartwych­wstania (tajemnice chwalebne), rozważać również pewne momenty życia publicz­nego o szczególnej wadze (tajemnice światła)".

Papież proponuje, aby w so­botę, która ma zabarwienie maryjne, odmawiać tajemnice radosne z czwartku, zaś w czwartek rozważać tajemnice światła. Nie ogranicza to wolności me­dytacji osobistej i wspólnotowej z uwz­ględnieniem potrzeb duchowych i duszpasterskich. W nowym układzie odma­wiamy tajemnice radosne w poniedziałki i soboty; bolesne we wtorki i piątki; chwalebne w środy i niedziele; zaś ta­jemnice światła w czwartki.

Zmieniony: środa, 16 września 2009 09:56

Najwyższy, wszechpotężny, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo Jedynie Tobie, Najwyższy, przystoją, a żaden człowiek nie jest godzien nazwać Ciebie. Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi swymi twory, przede wszystkim z szlachetnym bratem naszym, słońcem, które dzień stwarza, a Ty świecisz przez nie; i jest piękne i promienne w wielkim blasku; Twoim, Najwyższy, jest wyobrażeniem. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, księżyc, i nasze siostry, gwiazdy; Tyś ukształtował je w niebie jasne i cenne, i piękne. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, wiatr, i przez powietrze, i czas pochmurny i pogodny, i wszelki, przez które dajesz tworom swoim utrzymanie. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, wodę, co pożyteczna jest wielce i pokorna, i cenna, i czysta.

mod_vvisit_counterTen miesiąc:19885

Twoje IP: 54.242.115.55