Główna Życie parafii Grupy Koło różańcowe Jan Paweł II o różańcu

Jan Paweł II o różańcu

Papież Jan Paweł II wyjaśnia: „Aby różaniec w pełniejszy sposób można było nazwać streszczeniem Ewangelii  jest  stosowne, żeby po przypomnieniu Wcielenia i ukrytego życia Chrystusa (tajemnice radosne), a przed zatrzyma­niem się nad cierpieniami męki (tajemni­ce bolesne) i nad triumfem zmartwych­wstania (tajemnice chwalebne), rozważać również pewne momenty życia publicz­nego o szczególnej wadze (tajemnice światła)".

Papież proponuje, aby w so­botę, która ma zabarwienie maryjne, odmawiać tajemnice radosne z czwartku, zaś w czwartek rozważać tajemnice światła. Nie ogranicza to wolności me­dytacji osobistej i wspólnotowej z uwz­ględnieniem potrzeb duchowych i duszpasterskich. W nowym układzie odma­wiamy tajemnice radosne w poniedziałki i soboty; bolesne we wtorki i piątki; chwalebne w środy i niedziele; zaś ta­jemnice światła w czwartki.

Zmieniony: środa, 16 września 2009 09:56

Opuszcza mnie odwaga, serce pustoszeje. Zlituj się, Panie, nad chrześcijaninem, który wątpi, zlituj się nad niewierzącym, który chciałby wierzyć! Zlituj się nad skrępowanym więzami życia, osamotnionym w nocy, której firmamentu nie rozjaśniają już światła antycznej nadziei.

Twoje IP: 54.158.199.217
Dziś jest: 24 Wrz 2018