Główna Życie parafii Grupy Koło różańcowe Jan Paweł II o różańcu

Jan Paweł II o różańcu

Papież Jan Paweł II wyjaśnia: „Aby różaniec w pełniejszy sposób można było nazwać streszczeniem Ewangelii  jest  stosowne, żeby po przypomnieniu Wcielenia i ukrytego życia Chrystusa (tajemnice radosne), a przed zatrzyma­niem się nad cierpieniami męki (tajemni­ce bolesne) i nad triumfem zmartwych­wstania (tajemnice chwalebne), rozważać również pewne momenty życia publicz­nego o szczególnej wadze (tajemnice światła)".

Papież proponuje, aby w so­botę, która ma zabarwienie maryjne, odmawiać tajemnice radosne z czwartku, zaś w czwartek rozważać tajemnice światła. Nie ogranicza to wolności me­dytacji osobistej i wspólnotowej z uwz­ględnieniem potrzeb duchowych i duszpasterskich. W nowym układzie odma­wiamy tajemnice radosne w poniedziałki i soboty; bolesne we wtorki i piątki; chwalebne w środy i niedziele; zaś ta­jemnice światła w czwartki.

Zmieniony: środa, 16 września 2009 09:56

Boże mój, czczę Cię we wszystkich stworzeniach, czczę Cię jako jedynego i prawdziwego Stwórcę wszechświata. Ty utrzymujesz go w istnieniu; nic nie mogłoby zaistnieć bez Ciebie i nic nie istnieje jak tylko w Tobie i poprzez Ciebie. Kocham Cię, mój Boże, i chwalę Twój majestat, który bije ze wszystkich Twoich stworzeń. Wszystko, na co patrzę, Boże, wysławia Twoją piękność, tajemniczą i zakrytą przed wzrokiem ludzkim. Ty jesteś we wszystkim i objawiasz swoją doskonałość w każdej rzeczy.

Twoje IP: 54.198.165.74
Dziś jest: 20 Wrz 2017