Główna Caritas Caritas św. Bartłomieja Sprawozdanie bilansowe zadań prowadzonych przez Parafialny Zespól Caritas w Szczekocinach w roku 2008

Pomoc ludziom chorym i nie tylko to, główne priorytety działalności w pracy PZC.
1.Odwiedziny u chorych – 35 osób

a)msze święte odprawiane przez ks. p. J Miernika
b)pomoc w rozwiązywaniu niektórych spraw życiowych  ludzi potrzebujących
c)rozmowy
d)rozdawanie prasy katolickiej

2.Udział chorych i niepełnosprawnych w nabożeństwach fatimskich od maja do     października  w liczbie 30 osób , dowożonych i odwożonych z pełnym   zabezpieczeniem obsługowym przez członków Caritas .

3.Organizowanie spotkania ogólnego z chorymi 1 raz, w miesiącu październiku przyudziale młodzieży i chóru parafialnego.

4.Organizujemy 4 kwesty w ciągu roku na:

a.zakup leków dla chorych , wydaliśmy na ten cel 5300 zł skorzystało 19 osób
b.pomoc doraźna na wypadek losowy i inne zadania statutowe:

skorzystały    4 osoby na łączna sumę 1500 zł
-łączny  dochód z kwest 7097 zł

5.Ze sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych za minimalną opłata , skorzystało 31 osób, zebrano z opłat 45 zł

6.Z badań cukrzycowych i cholesterolowych skorzystało ogółem 40 osób . Badania prowadzi pielęgniarka 2  razy w miesiącu. Zakupiono nowy aparat do badań cholesterolu i trój glicerydów na sumę 980 zł

7.Podczas dyżurów, 2 razy w tygodniu ,  zbieramy , bądź wydajemy odzież używana

8.W okrasie Dnia Zmarłych sprzedajemy świece uzyskane od sponsora - zarobiliśmy 1000zł

9.Pomogliśmy 1 osobie – pogorzelcowi przy zakupie drzwi wejściowych , łazienkowych i umywalki w nowym pomieszczeniu na sumę 1000 zł

10. Zakupiono dwa dalsze okna do Caritasu

11.Wydawanie żywności z Unii Europejskiej

a) na początku roku wydano ogółem 6 ton żywności

12.    Zorganizowano Świąteczną Zbiórki Żywności z udziałem młodzieży Gimnazjum im ks.Tadeusza Jarmundowicza

a)zrobiono i rozdano 65 paczek

13 Zgodnie z życzeniem sponsora i wsparciem Caritasu przekazano 14 tys. zł szkołom na dożywianie dzieci , oraz  inne zadania.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom , Sponsorom  dzięki którym nasza pomoc jest bardziej skuteczna . Koleżankom i Kolegom z Zespołu Caritas dziękuje za bardzo dobrą współpracę.
Szczególnie dziękujemy :
1.Jan Kurp Elektrociepłownia Jaworzno III
2.Mirosława Bogdan Stępień
3.Teresa Zbigniew Borkowski
4.Maria Stanisław Krowicki
5.Stanisław Adamczyk
6.Antoni Bernardyn
7.Maria Zbigniew Cieplewicz
8.Justyna Zbigniew Zaława
9. A&D „WAFILEK”
10.Spółdzielnia Mleczarska „ Rokitnianka”
11.Barbara Jerzy Sikora
12.Ryszard Fatyga

Dziękujemy Gimnazjum im. Ks. Jarmundowicza za zaangażowanie się w pracę charytatywną przy „ Świątecznej Zbiórce Żywności”.
Dziękujemy  koleżance Ewie Wojciechowskiej za prowadzenie finansów naszego Caritas.
Dziękujemy ks. proboszczowi Jerzemu Miernikowi , wszystkim Księżom oraz Siostrom , za wsparcie duchowe i modlitwę.

Bliższych informacji o naszej pracy ,udzielamy w siedzibie Caritas .

Zmieniony: wtorek, 25 sierpnia 2009 14:22

Boże Ojcze, Ty powiedziałeś: Czyńcie sobie ziemię poddaną (por. Rdz 1,28). Wypełniając ten nakaz, człowiek stworzył dzieła wiel­kie i nieprawdopodobne. Dzięki nim może czynić wiele dobra i dzielić się nim z innymi ludźmi. Ale dzieła te, źle wykorzystane, często obracają się przeciwko niemu i niszczą go. Takim wspaniałym dziełem człowieka jest Internet. Dobrze wykorzystany, jest pożytecznym narzędziem; źle wykorzystany może doprowadzić człowieka do zguby.
Proszę Cię, Panie Boże, o łaskę dobrego wykorzystania tego narzędzia. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy mi i oświeca mnie, kiedy będę wędrował(-a) po internetowych ścieżkach, abym nigdy nie skierował(-a) swoich kroków w złą stronę i zawsze szukał (-a) w internecie tego, co dobre i piękne.
Aniele Stróżu mój, stój przy mnie i strzeż mnie przed wszelkimi pokusami i niezdrową ciekawością. Prowadź mnie i chroń od złego. Amen.

Twoje IP: 54.198.2.110
Dziś jest: 18 Lis 2017