Główna e-Ambona Świadectwa Czy to jest rzeczywiście Miłość?

Czy to jest rzeczywiście Miłość?

Salem, Oregon
8 czerwca 1880 r.

Drogi Johnie,

Przykro mi, że jesteś związany w jakikolwiek sposób z Elizabeth. Po pierwsze, twoje obawy w tej sprawie są przedwczesne.

Mówię do ciebie jak ktoś, kto dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Zanim pozwolisz, by myśl o małżeństwie zawładnęła twoim umysłem, poczekaj, dopóki nie dowiesz się czegoś więcej o samym sobie, o świecie, o postawie i charakterze młodych kobiet. Elizabeth nigdy nie pomoże ci wzrastać w Chrystusie. Ona nie ma wewnętrznej siły, która rozwinięta, uczyniłaby z niej kobietę rozsądną i zdolną do tego, by stojąc u twego boku pomagać ci toczyć życiową walkę. Brak jej siły charakteru. Jej myśli są płytkie, a umysł ograniczony, nie może więc być ci pomocna. Widzisz tylko to, co jest powierzchowne, ale to jest wszystko, co ona posiada. Jeśli się pobierzecie, wkrótce czar pryśnie. Fascynacja życiem małżeńskim skończy się i wszystko zobaczysz w prawdziwym świetle, odkryjesz, że popełniłeś błąd.

Miłość jest uczuciem tak świętym, że tylko niewielu to pojmuje. Jest to pojęcie używane, ale nie rozumiane. Ciepły blask impulsu, zafascynowanie młodej osoby drugą osobą nie jest miłością, nie zasługuje na to miano. Prawdziwa miłość ma intelektualną podstawę, głęboką, gruntowną wiedzę o kochanej osobie.

Pamiętaj, że zmysłowa miłość jest całkowicie ślepa. Będzie tak samo szybko ulokowana zarówno w osobie bezwartościowej, jak i wartościowej. Staraj się zapanować nad taką miłością. Pozwól, by w twoim umyśle zagościły szczere myśli, głębokie, prawdziwe refleksje. Czy obiekt twoich uczuć, biorąc pod uwagę rozsądek i moralną doskonałość, sposób zachowania i postawę jest taki, że czułbyś się dumny prezentując go w rodzinie, przedstawiając w towarzystwie jako obiekt twojego wyboru?

Poświęć wystarczająco dużo czasu na obserwację każdego szczegółu, ale nawet wtedy nie wierz własnemu osądowi i pozwól matce, która cię kocha, ojcu i zaufanym przyjaciołom dokonać krytycznej oceny osoby, którą zamierzasz wybrać. Nie ufaj własnemu rozsądkowi i nie żeń się z nikim, kto według ciebie nie przyniesie zaszczytu twoim rodzicom, ale z tą osobą, która ma rozum i moralne wartości.

Dziewczyna, która oddaje swoje uczucia mężczyźnie i przyciąga jego uwagę swoim zachowaniem, przebywając wszędzie tam, gdzie może być przez niego zauważona, chyba że okaże się on grubiański, nie jest dziewczyną, z którą chciałbyś się zadawać. Jej rozmowa nie ma znaczenia i często jest bardzo płytka.

Jest o wiele lepiej nie żenić się w ogóle, niż zawrzeć nieszczęśliwy związek małżeński. Szukaj więc Bożej rady w tych wszystkich sprawach, bądź spokojny, poddany Bożej woli, by nie ogarnęła cię gorączka podekscytowania i byś przez związanie się z kimś nieodpowiednim nie stał się niezdolnym do Jego służby.

Mamy niewiele czasu, by zdeponować w niebie skarb dobrze wykonanej pracy, nie popełniaj żadnych błędów. Służ Bogu swoim niepodzielnym uczuciem. Bądź gorliwy, nie bądź zakłamany. Niech twój przykład pomoże innym stanąć przy Jezusie. Młodzi ludzie nie wiedzą, jak silny wpływ mogą wywierać. Pracuj zarówno dla teraźniejszości, jak i dla wieczności.

Kochająca Cię jak matka,
ELLEN G. WHITE

Materiał pochodzi z serwisu www.nadzieja.pl

Zmieniony: piątek, 07 sierpnia 2009 20:52

Błogosławię Pana, bo oświeca mój umysł: przez ogrom cierpienia sprawiedliwych, przez radość wiele razy nieoczekiwaną, przez nadzieję na początku każdego dnia; niemożliwe, aby Nicość była ostatecznym celem człowieka; niemożliwe wyobrazić sobie, jaki naprawdę jesteś, mój Panie: choć nieznany, właśnie Ty jesteś naszym jedynym przeznaczeniem.

Twoje IP: 54.198.165.74
Dziś jest: 20 Wrz 2017

Główna e-Ambona Świadectwa Czy to jest rzeczywiście Miłość?