Główna Życie parafii Grupy Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa "Vox cantantes" zebrała się, by pięknym, śpiewnym głosem chwalić Pana Boga, gdy od września pracę muzyka kościelnego w parafii, podjęła s. Magdalena Bilska, zmartwychwstanka. Wśród dziewcząt z gimnazjum i liceum szybko zawiązała się mała wspólnota, która podczas młodzieżowej Mszy św. w niedzielę i święta uświetnia liturgię.

"Vox cantantes" brała udział w II Miejsko-Gminnym Przeglądzie Kolęd, zdobywając II miejsce w kategorii zespołów muzycznych.

Schola wraz z chórem kolędowała w kościele parafialnym podczas Wieczoru Kolęd na Pożegnanie Dzieciątka Jezus w dniu 2 lutego.

Pragniemy rozwijać umiejętności wokalne, dlatego spotykamy się regularnie na próbach w piątki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

Zapraszamy osoby chętne do wspólnego muzykowania.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

Zmieniony: środa, 11 września 2013 13:41

Witaj, słońce pełne blasku, święte i jaśniejące w swej piękności, czyste, wspaniałe i godne czci, Witaj ty, które świecisz nad górami, dolinami i pagórkami, rozjaśnij mnie swoim światłem przed ludźmi. Daj mi dobroć, piękno, wdzięk i miłość. Spraw, bym była jasna, promienna i wspaniała, tak jak ty jesteś jasne, błyszczące i wspaniałe. Czego się dobrze nauczyłem(-am), niech przysporzy Tobie chwały, a mnie uczyni lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Amen.

Twoje IP: 54.167.15.6
Dziś jest: 16 Gru 2018