Główna Życie parafii Grupy Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa "Vox cantantes" zebrała się, by pięknym, śpiewnym głosem chwalić Pana Boga, gdy od września pracę muzyka kościelnego w parafii, podjęła s. Magdalena Bilska, zmartwychwstanka. Wśród dziewcząt z gimnazjum i liceum szybko zawiązała się mała wspólnota, która podczas młodzieżowej Mszy św. w niedzielę i święta uświetnia liturgię.

"Vox cantantes" brała udział w II Miejsko-Gminnym Przeglądzie Kolęd, zdobywając II miejsce w kategorii zespołów muzycznych.

Schola wraz z chórem kolędowała w kościele parafialnym podczas Wieczoru Kolęd na Pożegnanie Dzieciątka Jezus w dniu 2 lutego.

Pragniemy rozwijać umiejętności wokalne, dlatego spotykamy się regularnie na próbach w piątki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

Zapraszamy osoby chętne do wspólnego muzykowania.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

Zmieniony: środa, 11 września 2013 13:41

Najwyższy, wszechpotężny, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo Jedynie Tobie, Najwyższy, przystoją, a żaden człowiek nie jest godzien nazwać Ciebie. Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi swymi twory, przede wszystkim z szlachetnym bratem naszym, słońcem, które dzień stwarza, a Ty świecisz przez nie; i jest piękne i promienne w wielkim blasku; Twoim, Najwyższy, jest wyobrażeniem. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, księżyc, i nasze siostry, gwiazdy; Tyś ukształtował je w niebie jasne i cenne, i piękne. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, wiatr, i przez powietrze, i czas pochmurny i pogodny, i wszelki, przez które dajesz tworom swoim utrzymanie. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, wodę, co pożyteczna jest wielce i pokorna, i cenna, i czysta.

Twoje IP: 54.158.199.217
Dziś jest: 22 Wrz 2018