Główna Życie parafii Grupy Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa "Vox cantantes" zebrała się, by pięknym, śpiewnym głosem chwalić Pana Boga, gdy od września pracę muzyka kościelnego w parafii, podjęła s. Magdalena Bilska, zmartwychwstanka. Wśród dziewcząt z gimnazjum i liceum szybko zawiązała się mała wspólnota, która podczas młodzieżowej Mszy św. w niedzielę i święta uświetnia liturgię.

"Vox cantantes" brała udział w II Miejsko-Gminnym Przeglądzie Kolęd, zdobywając II miejsce w kategorii zespołów muzycznych.

Schola wraz z chórem kolędowała w kościele parafialnym podczas Wieczoru Kolęd na Pożegnanie Dzieciątka Jezus w dniu 2 lutego.

Pragniemy rozwijać umiejętności wokalne, dlatego spotykamy się regularnie na próbach w piątki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

Zapraszamy osoby chętne do wspólnego muzykowania.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

Zmieniony: środa, 11 września 2013 13:41

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

Twoje IP: 23.20.7.34
Dziś jest: 27 Maj 2018