Główna Życie parafii Grupy Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa "Vox cantantes" zebrała się, by pięknym, śpiewnym głosem chwalić Pana Boga, gdy od września pracę muzyka kościelnego w parafii, podjęła s. Magdalena Bilska, zmartwychwstanka. Wśród dziewcząt z gimnazjum i liceum szybko zawiązała się mała wspólnota, która podczas młodzieżowej Mszy św. w niedzielę i święta uświetnia liturgię.

"Vox cantantes" brała udział w II Miejsko-Gminnym Przeglądzie Kolęd, zdobywając II miejsce w kategorii zespołów muzycznych.

Schola wraz z chórem kolędowała w kościele parafialnym podczas Wieczoru Kolęd na Pożegnanie Dzieciątka Jezus w dniu 2 lutego.

Pragniemy rozwijać umiejętności wokalne, dlatego spotykamy się regularnie na próbach w piątki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

Zapraszamy osoby chętne do wspólnego muzykowania.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

Zmieniony: środa, 11 września 2013 13:41

Opuszcza mnie odwaga, serce pustoszeje. Zlituj się, Panie, nad chrześcijaninem, który wątpi, zlituj się nad niewierzącym, który chciałby wierzyć! Zlituj się nad skrępowanym więzami życia, osamotnionym w nocy, której firmamentu nie rozjaśniają już światła antycznej nadziei.

Twoje IP: 54.156.42.165
Dziś jest: 24 Wrz 2017