Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne 10 lutego 2019

V Niedziela Zwykła

10 lutego 2019

1. W tym tygodniu:

• W czwartek – święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

2. Jutro, 11 lutego, będziemy obchodzić 161. Rocznicę Objawień Matki Bożej w Lourdes. Jest to również 27. Światowy Dzień Chorego. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie (Mt 10,8). Spróbujmy zatem odwiedzić chorych w naszym otoczeniu, w naszych rodzinach. Okażmy im pomoc i zaangażowanie w ich sprawy. Pokażmy, że są ważną częścią wspólnoty Kościoła, ogarniając ich modlitwą.

3. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i rozebraniu tegorocznych dekoracji bożonarodzeniowych. W sposób szczególny dziękujemy za siano do żłóbka p. Marcinowi Witasowi, za możliwość przewozu p. Zbigniewowi Cieplewiczowi, za prace w kościele panom: Andrzejowi Drejowi, Andrzejowi Lityńskiemu, Zygmuntowi Gradzińskiemu, Grzegorzowi Basoniowi. Dziękujemy również przedstawicielom młodzieży gimnazjalnej, Siostrom Zmartwychwstankom i każdemu, kto choćby w najdrobniejszy sposób w tych pracach pomagał. Bóg zapłać!

4. W czwartek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

5. Prasa katolicka.

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

Twoje IP: 3.84.243.246
Dziś jest: 17 Lut 2019