Główna Życie parafii Aktualności Słowo Biskupa Kieleckiego o modlitwie różańcowej

Słowo Biskupa Kieleckiego o modlitwie różańcowej

Kielce, dnia 3 października 2018 r.

Pasterskie słowo zachęty

1. Różaniec - jak uczył św. Jan Paweł II - jest drogą głoszenia i zgłębiania misterium Chrystusa.  Modlitwa ta staje się niezwykle owocna, zwłaszcza przy odmawianiu wspólnotowym w parafiach, sanktuariach i rodzinach. Matka Boża Różańcowa w ten sposób prowadzi dalej swe dzieło głoszenia Chrystusa. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami? Różaniec zachowuje całą swą moc i pozostaje narzędziem nie do pominięcia pośród środków duszpasterskich każdego dobrego głosiciela Ewangelii (por. Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, 17).

2. W świetle nowych wyzwań ewangelizacyjnych - jak Synod poświęcony młodzieży oraz troska o dojrzałość wiary synów i córek Kościoła katolickiego - Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do odmawiania różańca przez cały miesiąc październik. Czyniąc naszą prośbę Ojca Świętego wiemy, że dla wiernych Kościoła w Polsce i naszej diecezji jest to dawna i uświęcona praktyka maryjnej modlitwy. Jednocześnie Pasterz Kościoła powszechnego prosi o odmawianie antyfony maryjnej „Pod twoją obronę” i „Modlitwy” do św. Michała Archanioła.

3. Dziś dziękuję wam, Drodzy Diecezjanie, za modlitwę w Różach Żywego Różańca i za ostatnie pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodziny do Włoszczowy. Serdecznie proszę was o modlitwę w intencjach kapłanów, bowiem świat nie oszczędza nam pogardy i nienawiści. Sami zaś, w duchu troski o naszą ewangeliczną przemianę i posługę, będziemy pielgrzymować do sanktuarium bł. Józefa Pawłowskiego, kapłana i męczennika, do Włoszczowy 20 października br.

Z darem błogosławieństwa

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski

Błogosławię Pana, bo oświeca mój umysł: przez ogrom cierpienia sprawiedliwych, przez radość wiele razy nieoczekiwaną, przez nadzieję na początku każdego dnia; niemożliwe, aby Nicość była ostatecznym celem człowieka; niemożliwe wyobrazić sobie, jaki naprawdę jesteś, mój Panie: choć nieznany, właśnie Ty jesteś naszym jedynym przeznaczeniem.

mod_vvisit_counterTen tydzień:2041

Twoje IP: 54.158.208.189