Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne 07 października 2018

Ogłoszenia parafialne 07 października 2018

XXVII Niedziela Zwykła

07.10.2018r.

1. W tym tygodniu:

• We wtorek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

2. W sobotę, 13 października kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii:

• 7.00 Msza Święta z kazaniem
  • 10.00 Msza Święta dla chorych i starszych
  • 15.00, 16.00, 17.00 – trzy części Różańca
  • 17.30 Msza Święta z kazaniem
  • 20.00 Msza Święta z kazaniem, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w intencjach składanych na ołtarzu.

3. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach dziękuje za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę oraz za wszelkie ofiarowane dobro duchowe.

4. Koła Różańcowe w październiku modlą się w intencji pokoju na świecie, w intencji misji oraz posługujących na misjach osób: sióstr zakonnych i kapłanów.

5. Przypominamy o modlitwie różańcowej w październiku. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie będzie o godz. 17.00, a po nim Msza Święta, zaś w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00.

6. W zeszłą niedzielę na Potencjalnego Dawcę Szpiku zarejestrowały się w naszej parafii 92 osoby. Fundacja dziękuje za zaangażowanie, dzięki któremu kolejni chorzy mają szansę na wyjście z choroby.

7. Ksiądz Proboszcz parafii Psary zaprasza do zapisów na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku. Informacje w gablocie.

8. W następną niedzielę 14 października będziemy obchodzić XVIII Ogólnopolski Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej lecz ubogiej młodzieży.

9. Prasa katolicka.

Wielki Duchu, Twój głos słyszę w powiewie wiatru, Ty dajesz życie całemu światu. Ja jestem mały i słaby: Twoja siła i mądrość mnie podtrzymują. Pozwól, by ogarnęło mnie Twoje piękno, a oczy zachwycały się zachodem słońca. Spraw, by moje ręce dotykały z szacunkiem tego, co Ty stworzyłeś. Spraw, by do moich uszu docierał Twój głos. Naucz mnie rozumieć Twoją naukę, daj mi poznać tajemnice, które ukryłeś w trawie i zamknąłeś w kamieniu.

Twoje IP: 3.84.243.246
Dziś jest: 17 Lut 2019