Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne 30 września 2018

Ogłoszenia parafialne 30 września 2018

Email Drukuj PDF


XXVI Niedziela Zwykła

30.09.2018r.


 

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy
  • we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy


2. Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dziękujemy za Wam za dzisiejszą modlitwę, wygłoszone Słowo Boże i wszelką posługę. Także i my naszą modlitwą oraz ofiarą złożoną na tacę wspieramy kandydatów przygotowujących się do kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o naszym alumnie Wojciechu, który przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu. Pamiętajmy, aby prosić Pana Żniwa o nowe i święte powołania również z naszej parafii.

3. Zapraszamy członków Grona Przyjaciół Seminarium na spotkanie z alumnami dziś o godz. 16.00 do salek.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie będzie o godz. 17.00 a po nim Msza Święta, zaś w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. Do tej wspólnej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian, dorosłych, starszych ale także dzieci i młodzież z rodzicami i całe rodziny.

5. 3 października rozpoczyna się Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęconego młodzieży i odkrywaniu przez nich powołania. Od środy każdego dnia po Mszach Świętych będziemy modlić się w intencji owoców tego czasu natomiast w sposób szczególny jesteśmy wezwani do tej modlitwy w czwartek, 04 października. Zapraszamy na godzinę 17.00 wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz młodzież licealną i studentów na nabożeństwo różańcowe oraz Eucharystię, które ofiarujemy w intencji owoców Synodu.

6. W czwartek modlimy się w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na rannej Mszy Świętej o godz. 7.00 oraz po południu od 16.30. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w tym sakramencie, szczególnie dzieci i młodzież obchodzących pierwsze piątki miesiąca.

8. Zachęcamy także do udziału we wspólnej modlitwie w pierwszą sobotę miesiąca.

9. Zapraszamy dzieci oraz wszystkich chętnych na próby scholi w każdą niedzielę o godz. 8.30 w salce parafialnej.

10. Przypominamy, że dziś przez cały dzień możemy zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Rejestracja odbywa się na placu Panny Maryi.

11. Prasa katolicka.

Zmieniony: sobota, 29 września 2018 17:33  

Krótka modlitwa

Boże mój, czczę Cię we wszystkich stworzeniach, czczę Cię jako jedynego i prawdziwego Stwórcę wszechświata. Ty utrzymujesz go w istnieniu; nic nie mogłoby zaistnieć bez Ciebie i nic nie istnieje jak tylko w Tobie i poprzez Ciebie. Kocham Cię, mój Boże, i chwalę Twój majestat, który bije ze wszystkich Twoich stworzeń. Wszystko, na co patrzę, Boże, wysławia Twoją piękność, tajemniczą i zakrytą przed wzrokiem ludzkim. Ty jesteś we wszystkim i objawiasz swoją doskonałość w każdej rzeczy.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:200
mod_vvisit_counterWczoraj:565
mod_vvisit_counterTen tydzień:2281
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:5590
mod_vvisit_counterTen miesiąc:9762
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:24480

Gości on-line: 6
Twoje IP: 35.175.190.77
,
Dziś jest: 13 Gru 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne 30 września 2018