Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.09-16.09.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.09-16.09.2018

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

09.09.2018r.

1. W czwartek – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

W piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W sobotę – Święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. W czwartek kolejny Dzień Fatimski:

- 7.00 Msza Święta z kazaniem

- 10.00 Msza Święta dla chorych i starszych

- 15.00, 16.00, 17.00 – trzy części Różańca

- 18.00 Msza Święta z kazaniem

- 20.00 Msza Święta z kazaniem, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w intencjach składanych na ołtarzu.

3. Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4. Przypominamy, że dziś trwa kwesta na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób chorych i potrzebujących. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. W gablocie znajdziemy podziękowanie rodziców Ilony Świerczyńskiej za złożone ofiary na rehabilitację córki.

6. Również w gablocie możemy przeczytać pismo Szpitala Powiatowego w Zawierciu zachęcające do badań oraz List Caritas naszej diecezji.

7. W każdą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 będziemy błogosławili dzieci. Także na Mszach Świętych niedzielnych dzieci będą poznawały Ewangelię wklejając fragment Dobrej Nowiny do klasera, oraz rozwiązując specjalne zadania.

8. Ministrantów ze Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum, a także Kandydatów, szczególnie z klas czwartych i trzecich zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę do kościoła w środę na godz. 16.00.

9. Do Kręgu Biblijnego pragniemy zaprosić także młodych przygotowujących się do bierzmowania, starszych ministrantów czy młodzież z Zespołu Szkół. Pierwsze spotkanie w piątek, po Mszy Świętej wieczornej na salce parafialnej. Szczegóły w gablocie.

10. W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe, na które zapraszamy serdecznie wszystkich pielgrzymów Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki oraz Pielgrzymki Rowerowej. Zapraszamy także wszystkich pielgrzymów duchowych, którzy wspierali pielgrzymujących modlitwą. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00.

11. W sobotę, 22 września, odbędzie się kolejna edycja Rajdu Świętokrzyskiego. Zapraszamy na wyjazd wszystkich, którzy chcą oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego, szczególnie dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina.

12. W poniedziałek odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w domu parafialnym o godz. 18.40.

13. Prasa katolicka.

Zmieniony: niedziela, 09 września 2018 16:29  

Krótka modlitwa

Boże Ojcze, Ty powiedziałeś: Czyńcie sobie ziemię poddaną (por. Rdz 1,28). Wypełniając ten nakaz, człowiek stworzył dzieła wiel­kie i nieprawdopodobne. Dzięki nim może czynić wiele dobra i dzielić się nim z innymi ludźmi. Ale dzieła te, źle wykorzystane, często obracają się przeciwko niemu i niszczą go. Takim wspaniałym dziełem człowieka jest Internet. Dobrze wykorzystany, jest pożytecznym narzędziem; źle wykorzystany może doprowadzić człowieka do zguby.
Proszę Cię, Panie Boże, o łaskę dobrego wykorzystania tego narzędzia. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy mi i oświeca mnie, kiedy będę wędrował(-a) po internetowych ścieżkach, abym nigdy nie skierował(-a) swoich kroków w złą stronę i zawsze szukał (-a) w internecie tego, co dobre i piękne.
Aniele Stróżu mój, stój przy mnie i strzeż mnie przed wszelkimi pokusami i niezdrową ciekawością. Prowadź mnie i chroń od złego. Amen.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:243
mod_vvisit_counterWczoraj:1027
mod_vvisit_counterTen tydzień:4799
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:5590
mod_vvisit_counterTen miesiąc:12280
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:24480

Gości on-line: 10
Twoje IP: 54.167.15.6
,
Dziś jest: 16 Gru 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.09-16.09.2018