Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09-09.09.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09-09.09.2018

XXII Niedziela Zwykła

02.09.2018r.

1. W poniedziałek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
W sobotę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – uroczystość odpustowa w Goleniowach. Po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo ziarna siewnego.

2. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie sprawowana jutro – w poniedziałek – o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy na nią dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

3. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym zapraszamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ciągu tygodnia, zwłaszcza wszystkich, którzy nie skorzystali z niej z okazji odpustu.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

5. Z racji pierwszego piątku spowiedź w najbliższy piątek na Mszy Święta o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00 z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. W następną niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie w cyklu przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami, aby zapoznać się z programem i zasadami tego przygotowania.

7. Msza Święta na Gminne Dożynki odbędzie się 9 września o godz. 14.00 w Amfiteatrze w Szczekocinach.

8. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że w następną niedzielę odbędzie się kwesta na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób chorych i potrzebujących.

9. W najbliższy czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. Zapraszamy na to spotkanie również nowe osoby, które chciałyby pogłębiać znajomość Pisma Świętego.

10. W lutym 2019 roku Ksiądz Proboszcz z parafii Psary organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Prasa katolicka.

Zmieniony: sobota, 15 września 2018 23:25

Kto patrzy z nadzieją, widzi piękno niebieskich pól spowitych cieniem nocy. Boże mój, w tych odludnych przestrzeniach wzrok mój odnajduje cuda Twojej obecności i podąża za nimi! Podziwiam, Panie, iskrzące się gromady gwiazd, obracające się na Twoje skinienie: wszystko śpiewa na Twoją cześć. I kimże jestem ja, Boże słońca i gwiazd, by Cię chwalić? Atomem we wszechświecie, chwilą w wieczności, cieniem, który przemija i nic po nim nie zostaje.

mod_vvisit_counterTen miesiąc:19841

Twoje IP: 3.84.243.246