Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09-09.09.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09-09.09.2018

XXII Niedziela Zwykła

02.09.2018r.

1. W poniedziałek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
W sobotę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – uroczystość odpustowa w Goleniowach. Po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo ziarna siewnego.

2. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie sprawowana jutro – w poniedziałek – o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy na nią dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

3. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym zapraszamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ciągu tygodnia, zwłaszcza wszystkich, którzy nie skorzystali z niej z okazji odpustu.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

5. Z racji pierwszego piątku spowiedź w najbliższy piątek na Mszy Święta o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00 z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. W następną niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie w cyklu przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami, aby zapoznać się z programem i zasadami tego przygotowania.

7. Msza Święta na Gminne Dożynki odbędzie się 9 września o godz. 14.00 w Amfiteatrze w Szczekocinach.

8. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że w następną niedzielę odbędzie się kwesta na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób chorych i potrzebujących.

9. W najbliższy czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. Zapraszamy na to spotkanie również nowe osoby, które chciałyby pogłębiać znajomość Pisma Świętego.

10. W lutym 2019 roku Ksiądz Proboszcz z parafii Psary organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Prasa katolicka.

Zmieniony: sobota, 15 września 2018 23:25

Boże, Władco całego wszechświata. Ty jesteś Królem nad królami. Dobrze jest wychwalać Twoje cudowne dzieła, gdyż jest to miłe Tobie. Śpiewam Ci hymn pochwalny o wschodzie słońca i o zachodzie, Święty Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje. Ty stworzyłeś anioły w niebie, synów Adama, zwierzęta polne i ptaki powietrzne. Ty poniżasz pysznych i wywyższasz pokornych. Choćby człowiek żył przez tysiąc pokoleń, nie zdoła zliczyć Twych dzieł. Do Ciebie, Boże, należy wszelka cześć i chwała; strzeż swój lud przed niebezpieczeństwem burzy i zasadzkami wrogów. Wysławia Cię całe stworzenie w Jeruzalem, przewyższającym pięknością wszystkie miasta.

mod_vvisit_counterTen tydzień:2041

Twoje IP: 54.158.208.189