Główna Życie parafii Aktualności Uroczystość Wniebowzięcia NMP

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWZIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W najbliższą środę 15VIII będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zdarzenie to bywa mylone z racji podobieństwa nazwy z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa (Czterdziestnica)! Nasz Zbawiciel samemu – o „własnych siłach” – udał się z ciałem i duszą do nieba.

Tego dnia wspominamy jak Matka Boża została zabrana do nieba. Maryja została wyniesiona do nieba – nie „własną mocą” – z ciałem i duszą.

Pobożna tradycja mówi iż gdy kończył się czas ziemskiego życia Maryi zgromadzili się wokół niej wszyscy Apostołowie. Maryja miała zasnąć i zostać wziętą do nieba. Kościoły wschodni nazywają to wydarzenie Zaśnięciem Najświętszej Maryi Panny.

W trakcie Wojny Polsko Bolszewickiej doszło w tą Uroczystość do wiekopomnego zwycięstwa Wojska Polskiego. Dzień ten stał się świętem wojska. Maryja patronuje więc zwycięstwu polaków nad zagrożeniem bezbożnych barbarzyńców.

Zmieniony: sobota, 18 sierpnia 2018 19:05

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

mod_vvisit_counterTen tydzień:2041

Twoje IP: 54.158.208.189