Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Aktualności Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Email Drukuj PDF


UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWZIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY


      W najbliższą środę 15VIII będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zdarzenie to bywa mylone z racji podobieństwa nazwy z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa (Czterdziestnica)! Nasz Zbawiciel samemu – o „własnych siłach” – udał się z ciałem i duszą do nieba.

     Tego dnia wspominamy jak Matka Boża została zabrana do nieba. Maryja została wyniesiona do nieba – nie „własną mocą” – z ciałem i duszą.

     Pobożna tradycja mówi iż gdy kończył się czas ziemskiego życia Maryi zgromadzili się wokół niej wszyscy Apostołowie. Maryja miała zasnąć i zostać wziętą do nieba. Kościoły wschodni nazywają to wydarzenie Zaśnięciem Najświętszej Maryi Panny.

     W trakcie Wojny Polsko Bolszewickiej doszło w tą Uroczystość do wiekopomnego zwycięstwa Wojska Polskiego. Dzień ten stał się świętem wojska. Maryja patronuje więc zwycięstwu polaków nad zagrożeniem bezbożnych barbarzyńców.Zmieniony: sobota, 18 sierpnia 2018 19:05  

Krótka modlitwa

Ja wierzę, Panie, i czuję, że Twoje słowo przychodzi w pojękiwaniu wiatru i w lamencie samotnej duszy. Słyszę Cię też, jak mówisz w kwiecie krokusa: przybliża się powoli pora lata. Cały świat jest Ewangelią dla tego, kto może zrozumieć, cały świat jest niebem, niebem jednego dnia.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:532
mod_vvisit_counterWczoraj:907
mod_vvisit_counterTen tydzień:3424
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:6738
mod_vvisit_counterTen miesiąc:19842
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:26791

Gości on-line: 12
Twoje IP: 3.84.243.246
,
Dziś jest: 21 Lut 2019

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Aktualności Uroczystość Wniebowzięcia NMP