Główna Życie parafii Aktualności Uroczystość Wniebowzięcia NMP

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWZIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W najbliższą środę 15VIII będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zdarzenie to bywa mylone z racji podobieństwa nazwy z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa (Czterdziestnica)! Nasz Zbawiciel samemu – o „własnych siłach” – udał się z ciałem i duszą do nieba.

Tego dnia wspominamy jak Matka Boża została zabrana do nieba. Maryja została wyniesiona do nieba – nie „własną mocą” – z ciałem i duszą.

Pobożna tradycja mówi iż gdy kończył się czas ziemskiego życia Maryi zgromadzili się wokół niej wszyscy Apostołowie. Maryja miała zasnąć i zostać wziętą do nieba. Kościoły wschodni nazywają to wydarzenie Zaśnięciem Najświętszej Maryi Panny.

W trakcie Wojny Polsko Bolszewickiej doszło w tą Uroczystość do wiekopomnego zwycięstwa Wojska Polskiego. Dzień ten stał się świętem wojska. Maryja patronuje więc zwycięstwu polaków nad zagrożeniem bezbożnych barbarzyńców.

Zmieniony: sobota, 18 sierpnia 2018 19:05

Ja wierzę, Panie, i czuję, że Twoje słowo przychodzi w pojękiwaniu wiatru i w lamencie samotnej duszy. Słyszę Cię też, jak mówisz w kwiecie krokusa: przybliża się powoli pora lata. Cały świat jest Ewangelią dla tego, kto może zrozumieć, cały świat jest niebem, niebem jednego dnia.

Twoje IP: 52.91.185.49
Dziś jest: 16 Gru 2018