Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Aktualności Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Email Drukuj PDF


UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWZIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY


      W najbliższą środę 15VIII będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zdarzenie to bywa mylone z racji podobieństwa nazwy z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa (Czterdziestnica)! Nasz Zbawiciel samemu – o „własnych siłach” – udał się z ciałem i duszą do nieba.

     Tego dnia wspominamy jak Matka Boża została zabrana do nieba. Maryja została wyniesiona do nieba – nie „własną mocą” – z ciałem i duszą.

     Pobożna tradycja mówi iż gdy kończył się czas ziemskiego życia Maryi zgromadzili się wokół niej wszyscy Apostołowie. Maryja miała zasnąć i zostać wziętą do nieba. Kościoły wschodni nazywają to wydarzenie Zaśnięciem Najświętszej Maryi Panny.

     W trakcie Wojny Polsko Bolszewickiej doszło w tą Uroczystość do wiekopomnego zwycięstwa Wojska Polskiego. Dzień ten stał się świętem wojska. Maryja patronuje więc zwycięstwu polaków nad zagrożeniem bezbożnych barbarzyńców.Zmieniony: sobota, 18 sierpnia 2018 19:05  

Krótka modlitwa

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:261
mod_vvisit_counterWczoraj:595
mod_vvisit_counterTen tydzień:2041
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4700
mod_vvisit_counterTen miesiąc:11624
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:18206

Gości on-line: 12
Twoje IP: 54.158.208.189
,
Dziś jest: 18 Paź 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Aktualności Uroczystość Wniebowzięcia NMP