Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.07.-05.08.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.07.-05.08.2018 r.

XVII Tydzień Zwykły

30.07.-05.08.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywamy:

w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Chryzologa, biskupa i dra K-ła

we wtorek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

w środę – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dra K-ła

w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej

w piątek – wspomnienie Jana Marii Vianney, prezbitera

2.  Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na KUL

3. W przyszłą niedzielę wspólną Mszą Świętą o godz. 18:00 rozpoczynamy Pieszą Pielgrzymkę Kielecką na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą na szlak 6 sierpnia o godz. 6:00. Po raz kolejny zachęcamy do udziału w wspólnym pielgrzymowaniu. Karty zgłoszeniowe są do odbioru w zakrystii i kancelarii parafialnej. Można również zapisywać się do grupy duchowej otaczając naszych pielgrzymów swoją modlitwą.

Zachęcamy również do uczestnictwa w Kieleckiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 20 sierpnia 2018 r.

4. W I czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań. Podczas wieczornej Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem, będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W I piątek miesiąca oddajmy cześć Sercu Pana Jezusa przez przyjęcie Komunii Świętej do naszych czystych serc. Spowiedź rano podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 i popołudniu od godz. 17:30.

W I Sobotę miesiąca po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający zniewagi niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Koła Różańcowe w miesiącu sierpniu modlą się o trzeźwość naszego narodu, a szczególnie naszej parafii.

6. Prasa katolicka.

Zmieniony: sobota, 18 sierpnia 2018 19:05

Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, ogień, którym oświecasz noc, a on jest piękny i radosny, i silny, i mocny. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, matkę ziemię, która nas żywi i chowa, i rodzi różne owoce z barwnymi kwiaty i zioły. Pochwalony bądź, Panie, przez tych, co przebaczają dla miłości Twojej i znoszą słabość i utrapienie.

Twoje IP: 54.224.166.141
Dziś jest: 22 Wrz 2018