Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 17.06.2018

Ogłoszenia Parafialne 17.06.2018

XI Niedziela Zwykła

17.06.2018r.

1. W czwartek – Św. Antoniego Gonzagi, zakonnika. W przyszłą Niedzielę – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust parafialny w Przyłęku Szlacheckim.
  2. Przypominamy iż dziś poświęcenie pól w Bonowicach o godz. 15.00.

3.        Dziś zbiórka do puszek przed Kościołem na rzecz służby liturgicznej ołtarza – ministrantów. Chłopców zapraszamy do włączenia się do służby ministranckiej.

4.        W przyszłą Niedziele poświęcenie pól na Zarzeczu i Msza Święta o godz. 18.00 w kaplicy Św. Antoniego – zebrana taca będzie przeznaczona na prace przy kaplicy.

5.        Msza Święta w związku z zakończeniem roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 8.30 dla dzieci i młodzieży. Na tą Msze Świętą zapraszamy także rodziców i nauczycieli na czele z dyrekcjami szkół. Do spowiedzi zapraszamy przed Mszami  Świętymi w dni powszednie. Msza Święta dla III klas Gimnazjum będzie odprawiona w Czwartek o godz. 8.30.

6.        Zachęcamy ponownie do udziału w peregrynacji figury Matki Bożej z Fatimy. Jeżeli któraś rodzina nie wzięła jeszcze w niej udziału może to wciąż uczynić.

7.        Zainteresowanych udziałem w Diecezjalnej Pielgrzymce Pieszej do Częstochowy z Wiślicy zapraszamy do kontaktu z Ks. Hubertem.

8.        W następną niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz osób chorych i potrzebujących. Za ofiary: Bóg zapłać!

9.        Prasa Katolicka

W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Upadek pięknej polszczyzny – mówimy coraz gorzej po polsku
- Był blisko Jana Pawła II – świętego papieża wspomina niemiecki kardynał Paul Josef Cordes
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Uwielbienie Jezusa na Rynku w Kielcach
- Ruszyła kampania pomocy dla Syrii
W Gościu Niedzielnym m.in.:
- Zmienia się medialna mapa – jaka będzie przyszłość mediów (także katolickich)?
- Zdobyć Kreml – wywiad z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim
- Konspiracja Prymasa – kard. Stefan Wyszyński a katolicy w Związku Sowieckim

Ja wierzę, Panie, i czuję, że Twoje słowo przychodzi w pojękiwaniu wiatru i w lamencie samotnej duszy. Słyszę Cię też, jak mówisz w kwiecie krokusa: przybliża się powoli pora lata. Cały świat jest Ewangelią dla tego, kto może zrozumieć, cały świat jest niebem, niebem jednego dnia.

Twoje IP: 54.158.199.217
Dziś jest: 24 Wrz 2018