Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 17.06.2018

Ogłoszenia Parafialne 17.06.2018

XI Niedziela Zwykła

17.06.2018r.

1. W czwartek – Św. Antoniego Gonzagi, zakonnika. W przyszłą Niedzielę – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust parafialny w Przyłęku Szlacheckim.
  2. Przypominamy iż dziś poświęcenie pól w Bonowicach o godz. 15.00.

3.        Dziś zbiórka do puszek przed Kościołem na rzecz służby liturgicznej ołtarza – ministrantów. Chłopców zapraszamy do włączenia się do służby ministranckiej.

4.        W przyszłą Niedziele poświęcenie pól na Zarzeczu i Msza Święta o godz. 18.00 w kaplicy Św. Antoniego – zebrana taca będzie przeznaczona na prace przy kaplicy.

5.        Msza Święta w związku z zakończeniem roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 8.30 dla dzieci i młodzieży. Na tą Msze Świętą zapraszamy także rodziców i nauczycieli na czele z dyrekcjami szkół. Do spowiedzi zapraszamy przed Mszami  Świętymi w dni powszednie. Msza Święta dla III klas Gimnazjum będzie odprawiona w Czwartek o godz. 8.30.

6.        Zachęcamy ponownie do udziału w peregrynacji figury Matki Bożej z Fatimy. Jeżeli któraś rodzina nie wzięła jeszcze w niej udziału może to wciąż uczynić.

7.        Zainteresowanych udziałem w Diecezjalnej Pielgrzymce Pieszej do Częstochowy z Wiślicy zapraszamy do kontaktu z Ks. Hubertem.

8.        W następną niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz osób chorych i potrzebujących. Za ofiary: Bóg zapłać!

9.        Prasa Katolicka

W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Upadek pięknej polszczyzny – mówimy coraz gorzej po polsku
- Był blisko Jana Pawła II – świętego papieża wspomina niemiecki kardynał Paul Josef Cordes
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Uwielbienie Jezusa na Rynku w Kielcach
- Ruszyła kampania pomocy dla Syrii
W Gościu Niedzielnym m.in.:
- Zmienia się medialna mapa – jaka będzie przyszłość mediów (także katolickich)?
- Zdobyć Kreml – wywiad z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim
- Konspiracja Prymasa – kard. Stefan Wyszyński a katolicy w Związku Sowieckim

Gdziekolwiek idę, Ty! Gdziekolwiek się zatrzymam, Ty! Tylko Ty, wszędzie Ty, zawsze Ty! Gdy wszystko mi sprzyja, Ty! Gdy się boję, Ty! Tylko Ty, wszędzie Ty, zawsze Ty! Niebo Ty, ziemia Ty, w górze Ty, blisko Ty, Gdziekolwiek się zwrócę, gdziekolwiek spojrzę, tylko Ty, wszędzie Ty, zawsze Ty! Ty, Ty, Ty!

Twoje IP: 3.84.243.246
Dziś jest: 17 Lut 2019