Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 4

Kancelaria Parafialna 4

Zasady Odbioru Dokumentów

Wszelkiego typu dokumenty (świadectwa: chrztu, bierzmowania, ślubu) i zaświadczenia (np.: do bycia chrzestnym) oraz zezwolenia (np.: na chrzest poza parafią) można uzyskać jedynie osobiście. Osoba trzecia – nawet najbliższa – nie ma prawa ubiegać się o wydanie dokumentów, które nie są bezpośrednio dla niej przeznaczone. Za swoje nieletnie dzieci dokumenty pozyskują rodzice. Jednak dziadkowie, rodzice i inne osoby nie mogą otrzymać dokumentów dla innych osób dorosłych. Jeżeli nie osoba zainteresowana nie jest samemu wstanie udać się po konieczny dokument, może zwrócic się z prośba o przesłąnie tego dokumentu drogą pocztową. W takiej sytuacji dokument przesyłany jest na adres parafii zamieszkania osoby zainteresowanej, w tej parafii będzie on wydany po weryfikacji tożsamości osoby ainteresowanej.

Podczas odbierania dokumentów może okazać się konieczna weryfikacja tożsamości, stosownie do nowych przepisów państwowych (RODO). Do weryfikacji tożsamości mogą posłużyć: dowód osobisty lub paszport (jedynie aktualne).

Zmieniony: sobota, 16 czerwca 2018 10:54

Gdy świecisz, wszystko żyje; Gdy zachodzisz, umiera: Ty jesteś życiem, a my żyjemy dzięki Tobie.

Twoje IP: 3.84.243.246
Dziś jest: 17 Lut 2019