Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 4

Kancelaria Parafialna 4

Zasady Odbioru Dokumentów

Wszelkiego typu dokumenty (świadectwa: chrztu, bierzmowania, ślubu) i zaświadczenia (np.: do bycia chrzestnym) oraz zezwolenia (np.: na chrzest poza parafią) można uzyskać jedynie osobiście. Osoba trzecia – nawet najbliższa – nie ma prawa ubiegać się o wydanie dokumentów, które nie są bezpośrednio dla niej przeznaczone. Za swoje nieletnie dzieci dokumenty pozyskują rodzice. Jednak dziadkowie, rodzice i inne osoby nie mogą otrzymać dokumentów dla innych osób dorosłych. Jeżeli nie osoba zainteresowana nie jest samemu wstanie udać się po konieczny dokument, może zwrócic się z prośba o przesłąnie tego dokumentu drogą pocztową. W takiej sytuacji dokument przesyłany jest na adres parafii zamieszkania osoby zainteresowanej, w tej parafii będzie on wydany po weryfikacji tożsamości osoby ainteresowanej.

Podczas odbierania dokumentów może okazać się konieczna weryfikacja tożsamości, stosownie do nowych przepisów państwowych (RODO). Do weryfikacji tożsamości mogą posłużyć: dowód osobisty lub paszport (jedynie aktualne).

Zmieniony: sobota, 16 czerwca 2018 10:54

Błagam Cię, mój Boże, spróbuj zaistnieć, przynajmniej trochę, dla mnie, otwórz oczy, błagam Cię! Nie będziesz musiał robić nic więcej, tylko tyle, być obecnym przy tym, co się wydarza: to naprawdę niewiele! Ale, Panie, ukaż się, proszę Cię o to! Żyć bez żadnych świadków, co za piekło! Dlatego ze wszystkich sił wołam i krzyczę: Ojcze mój,błagam Cię i szlocham: Bądź!

Twoje IP: 35.175.190.77
Dziś jest: 13 Gru 2018