Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 03.06.2018

Ogłoszenia Parafialne 03.06.2018

IX Niedziela Zwykła

03.06.2018r.

1. We wtorek – Św. Bonifacego, bpa i męcz.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2.      Dziś po Mszach Świętych składamy do puszek ofiary na fundusz remontowy naszej diecezji, dla małych parafii.

3.      Dziś także poświęceni pól: w Grabcu o g. 14.00 i na Bógdale o g. 15.30.

4.      W czwartek oktawa Bożego Ciała. Taca będzie przeznaczona na kwiaty do Kościoła. Po Mszy Św. o g. 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Błogosławieństwo wianków.

5.      W sobotę o g. 10.30 Msza Św. w Kościele z okazji 100 – lecia Szkoły Średniej. Zapraszamy na nią zwłaszcza absolwentów, profesorów i uczniów.

6.      Ponownie przypominamy o kradzieżach na naszych cmentarzach.

7.      Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Policji, Straży Pożarnej, p. Burmistrzowi, p. Andrzejowi Zaborskiemu, ministrantom, całej asyście procesji, chórowi, dziewczynką sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, orkiestrze, przygotowującym ołtarze i dekoracje. Bóg Zapłać!

8.      W Niedzielę 10.06.2018 będzie gościł w naszej parafii misjonarz z Peru ks. Grzegorz Pańczyk. Będzie on głosił kazania oraz modlił się za nami. Zbierane przed Kościołem datki będą przeznaczone na jego działalność misyjną.

9.      Zachęcamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów.

10.    Prasa Katolicka

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego:
- Raport o stanie szpitali - bałagan, złe procedury, niechlujstwo. Tak według NIK wygląda szpitalna rzeczywistość w Polsce
- To jest życie - co mówi nauka o początku ludzkiego życia? Nauczanie Kościoła opiera się na ustaleniach naukowych
- Koniec starej Irlandii? Irlandczycy odrzucili ochronę życia i opowiedzieli się za zabijaniem nienarodzonych
W najnowszej Niedzieli m.in.
- Ojciec naszej wolności - kard. Stefan Wyszyński
- Konstytucja dla nauki. Reforma inna niż wszystkie - wywiad z Jarosławem Gowinem
- Ziemia wiernych ludzi - wywiad z biskupem Kazimierzem Gurdą w 200-lecie diecezji siedleckiej
W Niedzieli Kieleckiej m.in.

- O fundatorce świątyni w Przyłęku Szlacheckim

Boże mój, czczę Cię we wszystkich stworzeniach, czczę Cię jako jedynego i prawdziwego Stwórcę wszechświata. Ty utrzymujesz go w istnieniu; nic nie mogłoby zaistnieć bez Ciebie i nic nie istnieje jak tylko w Tobie i poprzez Ciebie. Kocham Cię, mój Boże, i chwalę Twój majestat, który bije ze wszystkich Twoich stworzeń. Wszystko, na co patrzę, Boże, wysławia Twoją piękność, tajemniczą i zakrytą przed wzrokiem ludzkim. Ty jesteś we wszystkim i objawiasz swoją doskonałość w każdej rzeczy.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20452

Twoje IP: 23.20.236.61