Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.05. – 26.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.05. – 26.05.2018 r.

Zesłanie Ducha Świętego

VII tydzień Okresu Zwykłego

20.05. – 26.05.2018 r.

1. Jutro II Dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Msze Święte o godz. : 7:00 / 9:00 / 11:30 / 18:00

Niech nas nie zabraknie jutro w kościele w tym szczególnym święcie Naszej Matki. Mamy okazję podziękować jej za miłość matczyną, opiekę
oraz polecić jej nasze życie. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w środę – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana

3.  Młodzież naszej parafii zaprasza dzisiaj na wieczorne czuwanie
i uwielbienie w naszym kościele o godz. 20:00. Będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla całej parafii. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

4. W najbliższy piątek o godzinie 16:30 będzie możliwość spowiedzi
dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu odbędzie się wizytacja naszej parafii przez ks. bpa Mariana Florczyka. Ksiądz biskup będzie nam towarzyszył w przeżywaniu i świętowaniu niedzieli.

PORZĄDEK WIZYTACJI:

10:00 – Msza Święta z udziałem dzieci i młodzieży. Po Mszy Świętej ksiądz biskup skieruje swoje słowo do dzieci i ich rodziców.

Po tej Mszy Świętej ksiądz biskup odwiedzi nasz cmentarz. Zapraszamy parafian na chwilę modlitwy za naszych zmarłych na nowym cmentarzu około godziny 11:15.

12:00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Po niej ksiądz biskup skieruje swoje słowo do wszystkich parafian,
a szczególnie do grup parafialnych – Kół różańcowych, Przyjaciół Seminarium, Kręgu biblijnego, Chóru parafialnego, Biura Caritas.

Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tych Mszach Świętych
i w spotkaniu na cmentarzu.

6. Ze względu na wizytację księdza biskupa nie będzie Mszy Świętej
w Kaplicy w Grabcu. Prosimy, aby osoby, które mają zamówioną intencje podczas tej mszy, skontaktowały się z nami w celu uzgodnienia innego dogodnego terminu.

7. Zapraszamy do służby przy ołtarzu. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą się zapisywać u ks. Macieja.

8. W dniach 02-03 czerwca odbędzie się 30. spotkanie Grup AA na Jasnej Górze. Szczegóły w gablocie.

9. Prasa katolicka.

Zmieniony: piątek, 08 czerwca 2018 21:29

Ja wierzę, Panie, i czuję, że Twoje słowo przychodzi w pojękiwaniu wiatru i w lamencie samotnej duszy. Słyszę Cię też, jak mówisz w kwiecie krokusa: przybliża się powoli pora lata. Cały świat jest Ewangelią dla tego, kto może zrozumieć, cały świat jest niebem, niebem jednego dnia.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20943

Twoje IP: 54.198.41.76