Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Prasa Katolicka Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Prasa Katolicka Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Prasa Katolicka

Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. W naszej parafii dostępne są dwa następujące tygodniki: Niedziela (zawierająca dodatek diecezjalny) oraz Gość Niedzielny. Tygodniki są w swych zwyczajnych cenach, po pięć złotych za egzemplarz.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Czy św. Andrzej Bobola ponownie uratuje swoją ojczyznę? Wiele krzywdzących słów mówi się dziś w świecie o Polsce i Polakach. Nie jest to łatwy czas dla naszego narodu. W walce o katolickie oblicze naszej ojczyzny możemy liczyć jedynie na pomoc z nieba. Tę pomoc dał naszemu narodowi sam Bóg w św. Andrzeju Boboli.

- Świadectwo papieskiego anioła stróża - o wydarzeniach z 13 maja 1981 r. W niedzielę 13 maja br. przypada kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II. Wydawało się, że będzie to zwykły dzień papieskiego pasterzowania, ale stało się coś, czego nikt nie potrafił przewidzieć – rozmowa z emerytowanym żandarmem watykańskim, który wspomina ten dzień.

- Ważne nie tylko dla proboszczów - Wszystko, co trzeba wiedzieć przed 25 maja br., gdy każda organizacja musi się dostosować do RODO,czyli zapisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Podstawowe informacje dotyczące RODO przekazuje Sylwia Kochman – ekspert w zakresie przetwarzania danych.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Maj komunijny - maj misyjny. Czas Pierwszej Komunii Świętej to również czas pamiętania o dzieciach z krajów misyjnych

- Relacje z Mnichowa, Cisowa, Sędziszowa

- Śladami naszych patronów - św. Stanisław biskup i parafia Świniary

- Diecezjalne spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika Apostolatu Maryjnego w Morawicy

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Chrystianofobia po polsku. W uznawanym za ostoję katolicyzmu kraju zdarzają się przypadki dyskryminacji chrześcijan. Potwierdzają to dane przedstawione w monografii "Wolność religijna. Wybrane zagadnienia".

- Bóg jest większy niż choroba. O dzieciach, którym lekarze nie dawali szans na przeżycie. Dziś mówią o cudzie.

- Krótka historia świętości. Zaledwie po dwóch latach posługi kapłańskiej poniósł męczeńską śmierć. Zamordowany przez węgierskich komunistów o. János Brenner, cysters, został błogosławionym.

- Nikt nie wygrał tej sprawy. Sprawa Alfiego Evansa uświadamia, że konfliktów etycznych nie rozstrzygnie decyzja sądu.

Zmieniony: sobota, 12 maja 2018 15:21

Wyłaniasz się wspaniały znad krawędzi nieba, O Atonie żyjący, który dałeś początek życiu. Wschodzisz nad horyzontem i napełniasz pięknem całą ziemię. Ty jesteś wielki i piękny, jaśniejesz nad każdym zakątkiem ziemi, Twoje promienie sięgają do granic świata, który stworzyłeś. Jesteś daleko, ale Twoje promienie ogarniają ziemię. Widzą Cię wszyscy, ale nikt nie potrafi dostrzec Twojej drogi. Jak niezliczone są Twoje dzieła! Są one ukryte przed oczami ludzi, Ty jesteś jedynym Bogiem, bez którego nikt nie może istnieć.

Twoje IP: 23.20.7.34
Dziś jest: 27 Maj 2018