Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Prasa Katolicka Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Prasa Katolicka Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Prasa Katolicka

Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. W naszej parafii dostępne są dwa następujące tygodniki: Niedziela (zawierająca dodatek diecezjalny) oraz Gość Niedzielny. Tygodniki są w swych zwyczajnych cenach, po pięć złotych za egzemplarz.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Czy św. Andrzej Bobola ponownie uratuje swoją ojczyznę? Wiele krzywdzących słów mówi się dziś w świecie o Polsce i Polakach. Nie jest to łatwy czas dla naszego narodu. W walce o katolickie oblicze naszej ojczyzny możemy liczyć jedynie na pomoc z nieba. Tę pomoc dał naszemu narodowi sam Bóg w św. Andrzeju Boboli.

- Świadectwo papieskiego anioła stróża - o wydarzeniach z 13 maja 1981 r. W niedzielę 13 maja br. przypada kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II. Wydawało się, że będzie to zwykły dzień papieskiego pasterzowania, ale stało się coś, czego nikt nie potrafił przewidzieć – rozmowa z emerytowanym żandarmem watykańskim, który wspomina ten dzień.

- Ważne nie tylko dla proboszczów - Wszystko, co trzeba wiedzieć przed 25 maja br., gdy każda organizacja musi się dostosować do RODO,czyli zapisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Podstawowe informacje dotyczące RODO przekazuje Sylwia Kochman – ekspert w zakresie przetwarzania danych.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Maj komunijny - maj misyjny. Czas Pierwszej Komunii Świętej to również czas pamiętania o dzieciach z krajów misyjnych

- Relacje z Mnichowa, Cisowa, Sędziszowa

- Śladami naszych patronów - św. Stanisław biskup i parafia Świniary

- Diecezjalne spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika Apostolatu Maryjnego w Morawicy

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Chrystianofobia po polsku. W uznawanym za ostoję katolicyzmu kraju zdarzają się przypadki dyskryminacji chrześcijan. Potwierdzają to dane przedstawione w monografii "Wolność religijna. Wybrane zagadnienia".

- Bóg jest większy niż choroba. O dzieciach, którym lekarze nie dawali szans na przeżycie. Dziś mówią o cudzie.

- Krótka historia świętości. Zaledwie po dwóch latach posługi kapłańskiej poniósł męczeńską śmierć. Zamordowany przez węgierskich komunistów o. János Brenner, cysters, został błogosławionym.

- Nikt nie wygrał tej sprawy. Sprawa Alfiego Evansa uświadamia, że konfliktów etycznych nie rozstrzygnie decyzja sądu.

Zmieniony: piątek, 08 czerwca 2018 21:28

Witaj, słońce pełne blasku, święte i jaśniejące w swej piękności, czyste, wspaniałe i godne czci, Witaj ty, które świecisz nad górami, dolinami i pagórkami, rozjaśnij mnie swoim światłem przed ludźmi. Daj mi dobroć, piękno, wdzięk i miłość. Spraw, bym była jasna, promienna i wspaniała, tak jak ty jesteś jasne, błyszczące i wspaniałe. Czego się dobrze nauczyłem(-am), niech przysporzy Tobie chwały, a mnie uczyni lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Amen.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:19844

Twoje IP: 54.224.216.155