Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 29.04.2018

Ogłoszenia Parafialne 29.04.2018

V Niedziela Wielkanocna

29.04.2018r.

1. We wtorek – Św. Józefa, Rzemieślnika.

W środę –Św. Antoniego, bp. i doktora Kościoła.

W piątek – Św. Floriana, męczennika.

1. W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

Jest to święto Kościelne i Państwowe. Msze Św. wedle porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy Św. w Grabcu.

W Kościele o g. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, na którą serdecznie zapraszamy.

Zarząd OSP zaprasza na Eucharystię w intencji straży pożarnej ze Szczekocin i Bonowic o g. 7.00.

3.        Mieszkańców Grabca zapraszamy na spotkanie w kaplicy 1 maja o g. 19.00.

4.        Koła Różańcowe w maju modlą się za Ojczyznę oraz za dzieci przystępujące do I Komunii Świętej.

5.        Nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy Św. popołudniowej.

6.        W I Piątek spowiedź rano na Mszy Św. i popołudniu od g. 17.00.

7.        W I Sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i cząstka różańca po Mszy Św. popołudniowej.

8.        Prasa Katolicka

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- W sercu Jezusa, w sercu Maryi – pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górą

- Czy istnieją trzy Kościoły? – ciekawy felieton Witolda Gadowskiego na temat polskiego katolicyzmu

- Siostra naszego Boga – bł. Hanna Chrzanowska

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Słowo Boże z zapachem olejku nardowego – Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kielcach

- Parafia Krzcięcice zaprasza na festyn

- Podpatrzone w parafii Świniary

- Śladami Patronów – św. Jan Chrzciciel i par. Przyłęk Szlachecki

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Co to jest teologia ciała? Chrześcijaństwo nie głosi zbawienia od ciała, ale zbawienie ciała

- Więcej światła. Na czym polega nabożeństwo Drogi Światła?

- Tego uczyła pani Hanna – nowa polska błogosławiona

- Furia – prawie 200 mln chrześcijan doznaje dziś prześladowania. Zabijanie ludzi i palenie kościołów jest faktem

- Druga twarz Facebooka. Wiedzą o nas bardzo dużo (a właściwie wszystko)

Panie Jezu, który przemieniłeś się na górze Tabor, przychodzę do Ciebie i proszę: przemień to wszystko, co we mnie i wokół mnie potrzebuje przemiany Przemień każdy mrok w Twoje światło. Przemień każdą gorycz w Twoją boską słodycz. Przemień wszystko, co złe i grzeszne, w dobro. Przemień każdy smutek w prawdziwą radość. Przemień każdy lęk w odwagę. Przemień każdą rozpacz w nadzieję. Uzdrów wszystko, co we mnie i wokół mnie jest chore, i uczyń mnie na wzór Twego Boskiego Serca. Amen.

mod_vvisit_counterTen tydzień:2051
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20943