Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 29.04.2018

Ogłoszenia Parafialne 29.04.2018

V Niedziela Wielkanocna

29.04.2018r.

1. We wtorek – Św. Józefa, Rzemieślnika.

W środę –Św. Antoniego, bp. i doktora Kościoła.

W piątek – Św. Floriana, męczennika.

1. W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

Jest to święto Kościelne i Państwowe. Msze Św. wedle porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy Św. w Grabcu.

W Kościele o g. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, na którą serdecznie zapraszamy.

Zarząd OSP zaprasza na Eucharystię w intencji straży pożarnej ze Szczekocin i Bonowic o g. 7.00.

3.        Mieszkańców Grabca zapraszamy na spotkanie w kaplicy 1 maja o g. 19.00.

4.        Koła Różańcowe w maju modlą się za Ojczyznę oraz za dzieci przystępujące do I Komunii Świętej.

5.        Nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy Św. popołudniowej.

6.        W I Piątek spowiedź rano na Mszy Św. i popołudniu od g. 17.00.

7.        W I Sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i cząstka różańca po Mszy Św. popołudniowej.

8.        Prasa Katolicka

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- W sercu Jezusa, w sercu Maryi – pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górą

- Czy istnieją trzy Kościoły? – ciekawy felieton Witolda Gadowskiego na temat polskiego katolicyzmu

- Siostra naszego Boga – bł. Hanna Chrzanowska

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Słowo Boże z zapachem olejku nardowego – Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kielcach

- Parafia Krzcięcice zaprasza na festyn

- Podpatrzone w parafii Świniary

- Śladami Patronów – św. Jan Chrzciciel i par. Przyłęk Szlachecki

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Co to jest teologia ciała? Chrześcijaństwo nie głosi zbawienia od ciała, ale zbawienie ciała

- Więcej światła. Na czym polega nabożeństwo Drogi Światła?

- Tego uczyła pani Hanna – nowa polska błogosławiona

- Furia – prawie 200 mln chrześcijan doznaje dziś prześladowania. Zabijanie ludzi i palenie kościołów jest faktem

- Druga twarz Facebooka. Wiedzą o nas bardzo dużo (a właściwie wszystko)

Wyłaniasz się wspaniały znad krawędzi nieba, O Atonie żyjący, który dałeś początek życiu. Wschodzisz nad horyzontem i napełniasz pięknem całą ziemię. Ty jesteś wielki i piękny, jaśniejesz nad każdym zakątkiem ziemi, Twoje promienie sięgają do granic świata, który stworzyłeś. Jesteś daleko, ale Twoje promienie ogarniają ziemię. Widzą Cię wszyscy, ale nikt nie potrafi dostrzec Twojej drogi. Jak niezliczone są Twoje dzieła! Są one ukryte przed oczami ludzi, Ty jesteś jedynym Bogiem, bez którego nikt nie może istnieć.

Twoje IP: 54.92.163.105
Dziś jest: 19 Paź 2018