Zwiastowanie

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA ANIELSKIEGO

W najbliższy poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania. To święto zostało przeniesione z 24 III na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy 09 IV, ponieważ w czasie Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy nie obchodzimy żadnych innych świąt.

Wspomniana uroczystość obchodzona jest na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Przypomina nam ona o zwiastowaniu Maryi którego dokonał archanioł Gabriel. Tego dnia wspominamy początek stanu błogosławionego Najświętszej Dziewicy.

W dzień liturgicznej Uroczystości Zwiatowania Pańskiego, czyli 09 kwietnia,  zapraszamy na mszę świętą o godz. 18:00.

Dokonamy ADOPCJI DUCHOWEJ DZIECKA zagrożonego aborcją.

Wszysztkich którym życie dzieci jest drogie zachęcamy do podjęcia Adopcji.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:02

Boże Ojcze, Ty powiedziałeś: Czyńcie sobie ziemię poddaną (por. Rdz 1,28). Wypełniając ten nakaz, człowiek stworzył dzieła wiel­kie i nieprawdopodobne. Dzięki nim może czynić wiele dobra i dzielić się nim z innymi ludźmi. Ale dzieła te, źle wykorzystane, często obracają się przeciwko niemu i niszczą go. Takim wspaniałym dziełem człowieka jest Internet. Dobrze wykorzystany, jest pożytecznym narzędziem; źle wykorzystany może doprowadzić człowieka do zguby.
Proszę Cię, Panie Boże, o łaskę dobrego wykorzystania tego narzędzia. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy mi i oświeca mnie, kiedy będę wędrował(-a) po internetowych ścieżkach, abym nigdy nie skierował(-a) swoich kroków w złą stronę i zawsze szukał (-a) w internecie tego, co dobre i piękne.
Aniele Stróżu mój, stój przy mnie i strzeż mnie przed wszelkimi pokusami i niezdrową ciekawością. Prowadź mnie i chroń od złego. Amen.

Twoje IP: 3.80.177.176
Dziś jest: 15 Gru 2018