Zwiastowanie

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA ANIELSKIEGO

W najbliższy poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania. To święto zostało przeniesione z 24 III na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy 09 IV, ponieważ w czasie Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy nie obchodzimy żadnych innych świąt.

Wspomniana uroczystość obchodzona jest na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Przypomina nam ona o zwiastowaniu Maryi którego dokonał archanioł Gabriel. Tego dnia wspominamy początek stanu błogosławionego Najświętszej Dziewicy.

W dzień liturgicznej Uroczystości Zwiatowania Pańskiego, czyli 09 kwietnia,  zapraszamy na mszę świętą o godz. 18:00.

Dokonamy ADOPCJI DUCHOWEJ DZIECKA zagrożonego aborcją.

Wszysztkich którym życie dzieci jest drogie zachęcamy do podjęcia Adopcji.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:02

Najwyższy, wszechpotężny, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo Jedynie Tobie, Najwyższy, przystoją, a żaden człowiek nie jest godzien nazwać Ciebie. Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi swymi twory, przede wszystkim z szlachetnym bratem naszym, słońcem, które dzień stwarza, a Ty świecisz przez nie; i jest piękne i promienne w wielkim blasku; Twoim, Najwyższy, jest wyobrażeniem. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, księżyc, i nasze siostry, gwiazdy; Tyś ukształtował je w niebie jasne i cenne, i piękne. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, wiatr, i przez powietrze, i czas pochmurny i pogodny, i wszelki, przez które dajesz tworom swoim utrzymanie. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, wodę, co pożyteczna jest wielce i pokorna, i cenna, i czysta.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20452

Twoje IP: 23.20.236.61