Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04. – 07.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04. – 07.04.2018 r.

Email Drukuj PDF


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zmartwychwstanie Pańskie

Oktawa wielkanocna

01.04. – 07.04.2018 r.


1.  Wielkanoc to szczególny święto naszych Sióstr Zmartwychwstanek. Na ręce siostry Przełożonej - s. Damiany, składamy im podziękowanie za piękną, solidną pracę w naszej parafii. Dziś w szczególny sposób składamy im życzenia obfitych łask Bożych, zdrowia, radości od Zmartwychwstałego Pana, pogody ducha na każdy dzień i wdzięczności parafian za waszą pracę. Szczęść Boże Siostrom.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowani nasza parafię do głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

 • W szczególny sposób dziękujemy ks. Adamowi Wilczyńskiemu za udział w liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Za wygłoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Jak zawsze cieszymy się z jego pobytu w naszej parafii.
 • Księżom i Siostrom Zakonnym – dziękujemy za przygotowanie kościoła, za piękny Grób Pański i Ciemnicę, za kwiaty na ołtarzach – szczególnie s. Goretti, s. Stefanii i ks. Hubertowi. Za pomoc przy budowaniu grobu i ciemnicy dziękujemy również Barbarze Winiarskiej, Izabelli Wojciechowskiej, Annie Wojciechowskiej, Gabrieli Garczyńskiej, Grzegorzowi Basoniowi, Pawłowi Basoniowi, Pawłowi Cieplewiczowi, Marcinowi Gradzińskiemu.
 • Ks. Maciejowi i całej asyście liturgicznej za pięknie przygotowaną liturgię Triduum.
 • S. Bernadetcie i chórowi parafialnemu za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem i adorację, którą poprowadzili wspólnie z Kręgiem Biblijnym.
 • Dziękujemy również naszej scholi i młodzieży za czuwanie przy grobie, połączone z adoracją.
 • Dziękujemy również dzieciom, które towarzyszyły Panu Jezusowi w czasie kiedy przebywał w Ciemnicy.
 • Dziękujemy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali pieniądze na kwiaty i tym wszystkim którzy pomagali nam w przygotowaniu świąt, a sami otworzyli serca dla Zmartwychwstałego Pana w Sakramencie Pokuty i Eucharystii
 • Dziękujemy za ofiary złożone na nasze nowe nagłośnienie.
 • Bóg zapłać wszystkim za wszelkie dobro, a szczególnie za tak liczny udział w nabożeństwach całego Wielkiego Tygodnia.

3.  Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na KUL.

4. Od wtorku msze święte popołudniowe będą o godzinie 18:00

5. W najbliższy piątek nie ma postu z racji trwającej Oktawy wielkanocnej.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Suma będzie odprawiona o godz. 12:00 na nowym cmentarzu. Zapraszamy wszystkich parafian. Nie będzie Mszy Świętej w kaplicy w Grabcu.

W kaplicy Miłosierdzia Bożego będziemy się modlić szczególnie za naszych zmarłych parafian.

7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia.

8. Na stoliku obok gazet znajdują się foldery Apostołek Zmartwychwstania. Zainteresowanych Apostolatem prosimy o ich zabranie.

9. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach oraz Zespół Szkół w Szczekocinach serdecznie zapraszają absolwentów wszystkich roczników i typów szkół na VI Ogólnoszkolny Zjazd Absolwentów Szkoły Średniej w Szczekocinach, który odbędzie się 9 czerwca 2018 r. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Szkoły.

10. Prasa.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne dla księży i sióstr zokonnych od Władz Gminy, zakładów pracy, instytucji, szkół, przedszkola i wielu parafian, które są dla nas ogromnie miłe i co roku sprawiają nam wiele radości. Bóg zapłać za pamięć, życzliwość, wsparcie duchowe i za każde dobre słowo i modlitwę. Bóg zapłać.

My również ze swojej strony pragniemy przekazać drogim parafianom i wszystkim miłym gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask, pokoju, mocy od Zmartwychwstałego Pana, szczególnie w trudnościach życiowych, zdrowia, umocnienia w wierze, radości paschalnej oraz wzajemnej miłości i życzliwości na każdy dzień.

Chorym i starszym życzymy wiele cierpliwości pociechy od miłującego Pana i dużo życzliwości ludzkiej. Niech dziś Bóg zagości we wszystkich sercach i domach.

Wszystkim Szczęść Boże.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:03  

Krótka modlitwa

Wielki Duchu, Twój głos słyszę w powiewie wiatru, Ty dajesz życie całemu światu. Ja jestem mały i słaby: Twoja siła i mądrość mnie podtrzymują. Pozwól, by ogarnęło mnie Twoje piękno, a oczy zachwycały się zachodem słońca. Spraw, by moje ręce dotykały z szacunkiem tego, co Ty stworzyłeś. Spraw, by do moich uszu docierał Twój głos. Naucz mnie rozumieć Twoją naukę, daj mi poznać tajemnice, które ukryłeś w trawie i zamknąłeś w kamieniu.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:200
mod_vvisit_counterWczoraj:565
mod_vvisit_counterTen tydzień:2281
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:5590
mod_vvisit_counterTen miesiąc:9762
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:24480

Gości on-line: 6
Twoje IP: 35.175.190.77
,
Dziś jest: 13 Gru 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04. – 07.04.2018 r.