Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04. – 07.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04. – 07.04.2018 r.

Email Drukuj PDF


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zmartwychwstanie Pańskie

Oktawa wielkanocna

01.04. – 07.04.2018 r.


1.  Wielkanoc to szczególny święto naszych Sióstr Zmartwychwstanek. Na ręce siostry Przełożonej - s. Damiany, składamy im podziękowanie za piękną, solidną pracę w naszej parafii. Dziś w szczególny sposób składamy im życzenia obfitych łask Bożych, zdrowia, radości od Zmartwychwstałego Pana, pogody ducha na każdy dzień i wdzięczności parafian za waszą pracę. Szczęść Boże Siostrom.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowani nasza parafię do głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

 • W szczególny sposób dziękujemy ks. Adamowi Wilczyńskiemu za udział w liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Za wygłoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Jak zawsze cieszymy się z jego pobytu w naszej parafii.
 • Księżom i Siostrom Zakonnym – dziękujemy za przygotowanie kościoła, za piękny Grób Pański i Ciemnicę, za kwiaty na ołtarzach – szczególnie s. Goretti, s. Stefanii i ks. Hubertowi. Za pomoc przy budowaniu grobu i ciemnicy dziękujemy również Barbarze Winiarskiej, Izabelli Wojciechowskiej, Annie Wojciechowskiej, Gabrieli Garczyńskiej, Grzegorzowi Basoniowi, Pawłowi Basoniowi, Pawłowi Cieplewiczowi, Marcinowi Gradzińskiemu.
 • Ks. Maciejowi i całej asyście liturgicznej za pięknie przygotowaną liturgię Triduum.
 • S. Bernadetcie i chórowi parafialnemu za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem i adorację, którą poprowadzili wspólnie z Kręgiem Biblijnym.
 • Dziękujemy również naszej scholi i młodzieży za czuwanie przy grobie, połączone z adoracją.
 • Dziękujemy również dzieciom, które towarzyszyły Panu Jezusowi w czasie kiedy przebywał w Ciemnicy.
 • Dziękujemy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali pieniądze na kwiaty i tym wszystkim którzy pomagali nam w przygotowaniu świąt, a sami otworzyli serca dla Zmartwychwstałego Pana w Sakramencie Pokuty i Eucharystii
 • Dziękujemy za ofiary złożone na nasze nowe nagłośnienie.
 • Bóg zapłać wszystkim za wszelkie dobro, a szczególnie za tak liczny udział w nabożeństwach całego Wielkiego Tygodnia.

3.  Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na KUL.

4. Od wtorku msze święte popołudniowe będą o godzinie 18:00

5. W najbliższy piątek nie ma postu z racji trwającej Oktawy wielkanocnej.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Suma będzie odprawiona o godz. 12:00 na nowym cmentarzu. Zapraszamy wszystkich parafian. Nie będzie Mszy Świętej w kaplicy w Grabcu.

W kaplicy Miłosierdzia Bożego będziemy się modlić szczególnie za naszych zmarłych parafian.

7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia.

8. Na stoliku obok gazet znajdują się foldery Apostołek Zmartwychwstania. Zainteresowanych Apostolatem prosimy o ich zabranie.

9. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach oraz Zespół Szkół w Szczekocinach serdecznie zapraszają absolwentów wszystkich roczników i typów szkół na VI Ogólnoszkolny Zjazd Absolwentów Szkoły Średniej w Szczekocinach, który odbędzie się 9 czerwca 2018 r. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Szkoły.

10. Prasa.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne dla księży i sióstr zokonnych od Władz Gminy, zakładów pracy, instytucji, szkół, przedszkola i wielu parafian, które są dla nas ogromnie miłe i co roku sprawiają nam wiele radości. Bóg zapłać za pamięć, życzliwość, wsparcie duchowe i za każde dobre słowo i modlitwę. Bóg zapłać.

My również ze swojej strony pragniemy przekazać drogim parafianom i wszystkim miłym gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask, pokoju, mocy od Zmartwychwstałego Pana, szczególnie w trudnościach życiowych, zdrowia, umocnienia w wierze, radości paschalnej oraz wzajemnej miłości i życzliwości na każdy dzień.

Chorym i starszym życzymy wiele cierpliwości pociechy od miłującego Pana i dużo życzliwości ludzkiej. Niech dziś Bóg zagości we wszystkich sercach i domach.

Wszystkim Szczęść Boże.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:03  

Krótka modlitwa

Błagam Cię, mój Boże, spróbuj zaistnieć, przynajmniej trochę, dla mnie, otwórz oczy, błagam Cię! Nie będziesz musiał robić nic więcej, tylko tyle, być obecnym przy tym, co się wydarza: to naprawdę niewiele! Ale, Panie, ukaż się, proszę Cię o to! Żyć bez żadnych świadków, co za piekło! Dlatego ze wszystkich sił wołam i krzyczę: Ojcze mój,błagam Cię i szlocham: Bądź!

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:532
mod_vvisit_counterWczoraj:907
mod_vvisit_counterTen tydzień:3424
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:6738
mod_vvisit_counterTen miesiąc:19842
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:26791

Gości on-line: 11
Twoje IP: 3.84.243.246
,
Dziś jest: 21 Lut 2019

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04. – 07.04.2018 r.