Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Oktawa Wielkanocy

Email Drukuj PDF


 

 

OKTAWA WIELKANOCY

 

          Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a więc Święta Wielkanocne to uobecnienie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nasze wspólne świętowanie rozpoczynamy podniosłymi obrzędami Wigilii Paschalnej. Liturgia zaczyna się późnym wieczorem, dlatego traktujemy ją jako część Niedzieli Wielkanocnej, a nie Wielkiej Soboty. Radość wielkanocna trwa dla nas przez całą Oktawę Wielkanocy, a więc do II Niedzieli Wielkanocnej (Niedzieli Miłosierdzia). Czas Oktawy to jedno wielkie święto, nie obowiązuje wtedy post w piątek.

 

Krótka modlitwa

Opuszcza mnie odwaga, serce pustoszeje. Zlituj się, Panie, nad chrześcijaninem, który wątpi, zlituj się nad niewierzącym, który chciałby wierzyć! Zlituj się nad skrępowanym więzami życia, osamotnionym w nocy, której firmamentu nie rozjaśniają już światła antycznej nadziei.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:447
mod_vvisit_counterWczoraj:958
mod_vvisit_counterTen tydzień:4613
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4995
mod_vvisit_counterTen miesiąc:16089
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:23138

Gości on-line: 14
Twoje IP: 54.80.115.140
,
Dziś jest: 22 Kwi 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net