Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Oktawa Wielkanocy

Email Drukuj PDF
OKTAWA WIELKANOCY


          Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a więc Święta Wielkanocne to uobecnienie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nasze wspólne świętowanie rozpoczynamy podniosłymi obrzędami Wigilii Paschalnej. Liturgia zaczyna się późnym wieczorem, dlatego traktujemy ją jako część Niedzieli Wielkanocnej, a nie Wielkiej Soboty. Radość wielkanocna trwa dla nas przez całą Oktawę Wielkanocy, a więc do II Niedzieli Wielkanocnej (Niedzieli Miłosierdzia). Czas Oktawy to jedno wielkie święto, nie obowiązuje wtedy post w piątek.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:01  

Krótka modlitwa

Boże mój, czczę Cię we wszystkich stworzeniach, czczę Cię jako jedynego i prawdziwego Stwórcę wszechświata. Ty utrzymujesz go w istnieniu; nic nie mogłoby zaistnieć bez Ciebie i nic nie istnieje jak tylko w Tobie i poprzez Ciebie. Kocham Cię, mój Boże, i chwalę Twój majestat, który bije ze wszystkich Twoich stworzeń. Wszystko, na co patrzę, Boże, wysławia Twoją piękność, tajemniczą i zakrytą przed wzrokiem ludzkim. Ty jesteś we wszystkim i objawiasz swoją doskonałość w każdej rzeczy.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:260
mod_vvisit_counterWczoraj:595
mod_vvisit_counterTen tydzień:2040
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4700
mod_vvisit_counterTen miesiąc:11623
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:18206

Gości on-line: 11
Twoje IP: 54.158.208.189
,
Dziś jest: 18 Paź 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net