Oktawa Wielkanocy

OKTAWA WIELKANOCY

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a więc Święta Wielkanocne to uobecnienie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nasze wspólne świętowanie rozpoczynamy podniosłymi obrzędami Wigilii Paschalnej. Liturgia zaczyna się późnym wieczorem, dlatego traktujemy ją jako część Niedzieli Wielkanocnej, a nie Wielkiej Soboty. Radość wielkanocna trwa dla nas przez całą Oktawę Wielkanocy, a więc do II Niedzieli Wielkanocnej (Niedzieli Miłosierdzia). Czas Oktawy to jedno wielkie święto, nie obowiązuje wtedy post w piątek.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:01

Boże, Władco całego wszechświata. Ty jesteś Królem nad królami. Dobrze jest wychwalać Twoje cudowne dzieła, gdyż jest to miłe Tobie. Śpiewam Ci hymn pochwalny o wschodzie słońca i o zachodzie, Święty Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje. Ty stworzyłeś anioły w niebie, synów Adama, zwierzęta polne i ptaki powietrzne. Ty poniżasz pysznych i wywyższasz pokornych. Choćby człowiek żył przez tysiąc pokoleń, nie zdoła zliczyć Twych dzieł. Do Ciebie, Boże, należy wszelka cześć i chwała; strzeż swój lud przed niebezpieczeństwem burzy i zasadzkami wrogów. Wysławia Cię całe stworzenie w Jeruzalem, przewyższającym pięknością wszystkie miasta.

Twoje IP: 35.175.190.77
Dziś jest: 13 Gru 2018