Oktawa Wielkanocy

OKTAWA WIELKANOCY

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a więc Święta Wielkanocne to uobecnienie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nasze wspólne świętowanie rozpoczynamy podniosłymi obrzędami Wigilii Paschalnej. Liturgia zaczyna się późnym wieczorem, dlatego traktujemy ją jako część Niedzieli Wielkanocnej, a nie Wielkiej Soboty. Radość wielkanocna trwa dla nas przez całą Oktawę Wielkanocy, a więc do II Niedzieli Wielkanocnej (Niedzieli Miłosierdzia). Czas Oktawy to jedno wielkie święto, nie obowiązuje wtedy post w piątek.

Opuszcza mnie odwaga, serce pustoszeje. Zlituj się, Panie, nad chrześcijaninem, który wątpi, zlituj się nad niewierzącym, który chciałby wierzyć! Zlituj się nad skrępowanym więzami życia, osamotnionym w nocy, której firmamentu nie rozjaśniają już światła antycznej nadziei.

Twoje IP: 54.80.115.140
Dziś jest: 22 Kwi 2018