Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Oktawa Wielkanocy

Email Drukuj PDF
OKTAWA WIELKANOCY


          Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a więc Święta Wielkanocne to uobecnienie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nasze wspólne świętowanie rozpoczynamy podniosłymi obrzędami Wigilii Paschalnej. Liturgia zaczyna się późnym wieczorem, dlatego traktujemy ją jako część Niedzieli Wielkanocnej, a nie Wielkiej Soboty. Radość wielkanocna trwa dla nas przez całą Oktawę Wielkanocy, a więc do II Niedzieli Wielkanocnej (Niedzieli Miłosierdzia). Czas Oktawy to jedno wielkie święto, nie obowiązuje wtedy post w piątek.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 14:01  

Krótka modlitwa

Mój Boże, przychodzę do Ciebie ze wszystkimi moimi nieszczęściami, które pokryty ranami moje ciało i ze wszystkimi moimi grzechami, które swoim ciężarem przygniatają mi duszę... Panie, jeśli masz mi pomóc, na co czekasz? Sam sobie nie poradzę. Jestem zbyt słaby. Czas, abyś przyszedł. Nie pozwól, aby Zły zajął Twoje miejsce w moim sercu. Nie pozwól się stąd usunąć, Panie! Jeśli mnie opuścisz, on wejdzie na Twoje miejsce. Nie dopuść, by mnie pochłonął. Nie jest mi zbyt bliski, zapewniam Cię. Pamiętaj, że ja mogłem Cię kochać.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:325
mod_vvisit_counterWczoraj:685
mod_vvisit_counterTen tydzień:2400
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4761
mod_vvisit_counterTen miesiąc:10556
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20943

Gości on-line: 13
Twoje IP: 54.224.108.238
,
Dziś jest: 16 Sie 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net