Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 23.03.2018

Ogłoszenia Parafialne 23.03.2018

Niedziela Palmowa

25.03.2018r.

1. Dziś po Mszach Świętych przed Kościołem zbiórka do puszek ofiar na Światowy Dzień Młodzieży w Panamie.
  2. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm.
  3. W Wielki Czwartek – Msza Św. o g. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy – ołtarza wystawienia.
  4. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o g. 16.00, po niej Liturgie Adoracji Krzyża i Komunii Świętej. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Powstrzymujemy się od potraw mięsnych, jemy nie więcej niż trzy posiłki i tylko jeden z nich do syta.
  5. W nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę Wigilia Paschalna o g. 19.00. Zabierzmy ze sobą świecę.
  6. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

- Wielki Poniedziałek bardzo serdecznie zapraszamy do spowiedzi w g. 14.00 – 16.00, będą wtedy księża z dekanatu

- Wielki Wtorek i Wielka Środa – spowiedź na Mszach  Św.

- W następne dni spowiedź jedynie dla młodzieży studiującej, która nie mogła być na wcześniejszych spowiedziach oraz wracających z zagranicy:

- Wielki Czwartek od 20.30

- Wielki Piątek od 20.00

- W Wielką Sobotę oraz w Niedzielę Wielkanocną spowiedzi nie będzie.

1. Chorych którzy nie byli jeszcze u spowiedzi w Wielkim Poście, prosimy zgłaszać  dziś po Mszach Św., spowiedź jutro, ksiądz będzie jeździł przedpołudniem od g. 9.00.
  2. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o g. 10.00 na wioskach – prosimy o pojazdy. W Kościele w Szczekocinach o g. 10.00, 11.00 i 12.00.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary można złożyć jeszcze dzisiaj wychodząc z Kościoła.
  4. W Niedziele Wielkanocną rezurekcja o g. 6.00. Następne Msze Św. O g. 8.45, 10.00, 11.30 i 17.00.
  5. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w obrzędach Wielkiego Tygodnia i w adoracji. W Wielki Czwartek i Piątek adoracja do g. 23.00, w Wielką Sobotę do 22.00.
  6. W I Dzień Świąt ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na nowe nagłośnienie w Kościele.
  7. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
  8. Zapraszamy wszystkie dzieci do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Piątek g. 11.00-12.00.
  9. Można już nabyć nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Prasa.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Śladami męki Jezusa na rzymskim moście

- Jerozolimska Droga Krzyżowa

- Polska potrzebuje modlitwy – wywiad z kapelanem Prezydenta RP – ks. Zbigniewem Krasem

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Niedziela Palmowa świętem młodzieży w diecezji

- Poszli w górę, do źródła – IV Nocna Droga Krzyżowa

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Triduum Paschalne

- Wielki Post z o. Pio – cierpienie

- Wspólnota prześladowanych – upamiętnienie Polaków ratujących Żydów

- Fizyk, który nie znał granic – Stephen Hawking

16.     Zmarł ks. Marian Fitacz, przed laty posługujący w naszej parafii. Msza Św. Pogrzebowa zostanie odprawiona o g. 12.00 we Wtorek, w kaplicy Domu Księży Emerytów w Kielcach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. ks. Marianie Fitaczu.

Zmieniony: sobota, 24 marca 2018 22:23

Opuszcza mnie odwaga, serce pustoszeje. Zlituj się, Panie, nad chrześcijaninem, który wątpi, zlituj się nad niewierzącym, który chciałby wierzyć! Zlituj się nad skrępowanym więzami życia, osamotnionym w nocy, której firmamentu nie rozjaśniają już światła antycznej nadziei.

Twoje IP: 54.80.115.140
Dziś jest: 22 Kwi 2018