Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02. – 18.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02. – 18.02.2018 r.

6. tydzień Okresu zwykłego

11.02. – 18.02.2018 r.

1.  Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorych. Spróbujmy ich dzisiaj odwiedzić, porozmawiać , może w czymś pomóc, pocieszyć , a przede wszystkich za nich się pomodlić.

2. W Środę popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czasu modlitwy, postu, jałmużny. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W czasie Mszy Świętej nasze głowy zostaną posypane popiołem symbolem przemijania i kruchości naszego życia.

3. W Środę popielcową rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje. Jest to czas święty. Jak zawsze polecamy go opiece Matki Bożej. Niech nikogo z nas nie zabraknie w kościele w dniach rekolekcyjnych.

Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.

Rekolekcje poprowadzi dla nas o. Maciej z zakonu Trynitarzy.

W sobotę dzień spowiedzi – wtedy też złożymy ofiarę dla Ojca Rekolekcjonisty.

Chorych do spowiedzi zgłaszamy w zakrystii.

Droga Krzyżowa w piątek:

15.30 – Droga krzyżowa dla dzieci

19.00 – Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15

Uczestnictwo w rekolekcjach wraz ze spowiedzią i Komunią Świętą jest warunkiem uzyskania odpustu zupełnego.

4. Kurs Przedmałżeński w Naszej parafii jak zawsze rozpocznie się w I Niedzielę Wielkiego Postu. Spotkania będą się odbywały o godz. 15:00 w domu parafialnym.

5. Zwyczajem lat ubiegłych przez Wielki Post składamy do puszek w kościele ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Są one wyrazem naszej miłości i wdzięczności do Chrystusa, który za nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał.

6. Prasa katolicka.

Zmieniony: niedziela, 11 lutego 2018 14:41

Najwyższy, wszechpotężny, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo Jedynie Tobie, Najwyższy, przystoją, a żaden człowiek nie jest godzien nazwać Ciebie. Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi swymi twory, przede wszystkim z szlachetnym bratem naszym, słońcem, które dzień stwarza, a Ty świecisz przez nie; i jest piękne i promienne w wielkim blasku; Twoim, Najwyższy, jest wyobrażeniem. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, księżyc, i nasze siostry, gwiazdy; Tyś ukształtował je w niebie jasne i cenne, i piękne. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, wiatr, i przez powietrze, i czas pochmurny i pogodny, i wszelki, przez które dajesz tworom swoim utrzymanie. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, wodę, co pożyteczna jest wielce i pokorna, i cenna, i czysta.

mod_vvisit_counterTen miesiąc:20289

Twoje IP: 52.87.253.202