Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.01. – 27.01.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.01. – 27.01.2018 r.

4. tydzień Okresu zwykłego

29.01. – 04.02.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę – Św. Jana Bosko, kapłana

2. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Msze Święte o godz. 7.00 / 9.00 / 11.30 / 17.00

Nie będzie Mszy Świętej w Grabcu.

Błogosławieństwo świec na wszystkich mszach.

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy naszymi modlitwami szczególnie siostry zakonne pracujące w naszej parafii. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego to także I Piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu na wszystkich Mszach Świętych wciągu całego dnia.

4. W I Sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

5. Kała różańcowe w miesiącu lutym modlą się o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie z naszej parafii i za naszego alumna Wojciecha.

6. Caritas Szczekociny informuje ze wydawanie żywności z „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” rozpocznie się we wtorek (30.01.2018) i potrwa do czwartku (01.02.2018) w godz.9.oo – 12.oo

7. Prasa katolicka

Zmieniony: niedziela, 28 stycznia 2018 07:32

Boże Ojcze, Ty powiedziałeś: Czyńcie sobie ziemię poddaną (por. Rdz 1,28). Wypełniając ten nakaz, człowiek stworzył dzieła wiel­kie i nieprawdopodobne. Dzięki nim może czynić wiele dobra i dzielić się nim z innymi ludźmi. Ale dzieła te, źle wykorzystane, często obracają się przeciwko niemu i niszczą go. Takim wspaniałym dziełem człowieka jest Internet. Dobrze wykorzystany, jest pożytecznym narzędziem; źle wykorzystany może doprowadzić człowieka do zguby.
Proszę Cię, Panie Boże, o łaskę dobrego wykorzystania tego narzędzia. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy mi i oświeca mnie, kiedy będę wędrował(-a) po internetowych ścieżkach, abym nigdy nie skierował(-a) swoich kroków w złą stronę i zawsze szukał (-a) w internecie tego, co dobre i piękne.
Aniele Stróżu mój, stój przy mnie i strzeż mnie przed wszelkimi pokusami i niezdrową ciekawością. Prowadź mnie i chroń od złego. Amen.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20150

Twoje IP: 54.227.104.53