Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Trzech Króli

Email Drukuj PDF

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

 

            W dniu szóstym stycznia co roku obchodzimy święto Trzech Króli. Wspomniana uroczystość nazywana jest Epifanią, czyli Uroczystością Objawienia Pańskiego. Epifania to święto pokazania się Boga w ludzkim ciele całemu światu. Trzej Królowie – Mędrcy ze wschodu symbolizują przyjście przedstawicieli całego świata przed Dziecię Jezus. Bóg Wcielony jest więc dostępny już dla każdego. Objawienie Pańskie jest również wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dzień ten jest także świętem przemienienia wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej. W Epifanie wspominamy liczne ważne wydarzenia które objawiały światu kim jest Jezus. To ważne starożytne święto nie może być przez nas zapomnianym.

 

 

Krótka modlitwa

Boże, Władco całego wszechświata. Ty jesteś Królem nad królami. Dobrze jest wychwalać Twoje cudowne dzieła, gdyż jest to miłe Tobie. Śpiewam Ci hymn pochwalny o wschodzie słońca i o zachodzie, Święty Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje. Ty stworzyłeś anioły w niebie, synów Adama, zwierzęta polne i ptaki powietrzne. Ty poniżasz pysznych i wywyższasz pokornych. Choćby człowiek żył przez tysiąc pokoleń, nie zdoła zliczyć Twych dzieł. Do Ciebie, Boże, należy wszelka cześć i chwała; strzeż swój lud przed niebezpieczeństwem burzy i zasadzkami wrogów. Wysławia Cię całe stworzenie w Jeruzalem, przewyższającym pięknością wszystkie miasta.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:511
mod_vvisit_counterWczoraj:1027
mod_vvisit_counterTen tydzień:5067
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:5590
mod_vvisit_counterTen miesiąc:12548
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:24480

Gości on-line: 18
Twoje IP: 52.91.185.49
,
Dziś jest: 16 Gru 2018

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net