Trzech Króli

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

W dniu szóstym stycznia co roku obchodzimy święto Trzech Króli. Wspomniana uroczystość nazywana jest Epifanią, czyli Uroczystością Objawienia Pańskiego. Epifania to święto pokazania się Boga w ludzkim ciele całemu światu. Trzej Królowie – Mędrcy ze wschodu symbolizują przyjście przedstawicieli całego świata przed Dziecię Jezus. Bóg Wcielony jest więc dostępny już dla każdego. Objawienie Pańskie jest również wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dzień ten jest także świętem przemienienia wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej. W Epifanie wspominamy liczne ważne wydarzenia które objawiały światu kim jest Jezus. To ważne starożytne święto nie może być przez nas zapomnianym.

Chwała Tobie, który wznosisz się nad horyzontem. Sławią Cię wszystkie ciała niebieskie. Cały świat oddaje Ci chwałę i wznosi radosne okrzyki na Twoją cześć. Chwała Tobie, mówią wszystkie stworzenia. A Ty radujesz się, płynąc na swoim statku. Cieszysz się, Panie i Boże, wszystkim, co stworzyłeś.

mod_vvisit_counterTen miesiąc:19839

Twoje IP: 3.84.243.246