Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12. – 31.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12. – 31.12.2017 r.

1. tydzień Okresu Narodzenia Pańskiego

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00

Dzisiaj zasiądziemy przy naszych stołach w blasku świecy wigilijnej, pogodzeni z Bogiem i ludźmi , pełni wzajemnej miłości i życzliwości. Niech Boża Dziecina błogosławi, każdej rodzinie, niech będzie dla niej wsparciem i radością, niech będzie szczególnie blisko samotnych, chorych. Niech wniesie pokój do każdego serca.

2.  Pasterka tradycyjnie o 24.00

3. W Boże Narodzenie Msze Święte o godz. 8:45 / 10:00 / 11.30 / 17:00

Taca w tym dniu będzie przeznaczona na opłatę rachunków za ogrzewanie kościoła.

4. W II Dzień Świąt – Św. Szczepana, pierwszego męczennika – msze święte tak jak w każdą niedzielę. Po sumie błogosławieństwo owsa. W tym dniu taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W środę – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy Świętej błogosławieństwo wina i podanie go wiernym.

6. W czwartek – Św. Młodzianków Męczenników

7.  W niedzielę – Święto Świętej rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Zakończenie Roku 2017. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.

8.  Jest jeszcze możliwość nabywania świeć i opłatków wigilijnych. Przy ołtarzu jest  Światełko Betlejemskie, przekazane nam przez harcerzy.

9. W gablocie jest ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ostrzeżenie naszej Komendy Policji przed oszustami działającymi w okresie świątecznym.

10. Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic – informuje, że są jeszcze do nabycia książki „Historia kościoła św. Bartłomieja w Szczekocinach”.

Można je nabyć w księgarni obok kościoła oraz w sklepie obok cmentarza. Zachęcamy przyjezdnych gości, dawnych mieszkańców Szczekocin do nabywania powyższej publikacji.

11. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach oraz Zespół Szkół w Szczekocinach serdecznie zapraszają absolwentów wszystkich roczników i typów szkół na VI Ogólnoszkolny Zjazd Absolwentów Szkoły Średniej w Szczekocinach, który odbędzie się 9 czerwca 2018 roku. Bliższe informacje systematycznie będą pojawiały się na stronie internetowej szkoły.

12. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy na ten tydzień:

ul. Leśna – 2 księży z obu stron

ul. Żarnowiecka – 2 księży z obu stron

ul. Paderewskiego – 2 księży

ul. Senatorska – 2 księży

od 9:00

Bonowice – 3 księży

ul. Włoszczowska i ul. Żeromskiego od krzyżówki do ul. Zielonej – 1 ksiądz

od 9:00

Grabiec – 3 księży

Wększcza i Bugdał – 1 ksiądz

Boże, coraz bardziej milczący, im bardziej narasta cisza, tym więcej stów: mówię do Ciebie, mówię i biję się w piersi, mamrocząc sylaby, których znaczenia sam nie rozumiem; wiem jednak, że słyszysz i wysłuchujesz, pochylasz się z litością: uspokajam się więc i milczę.

Twoje IP: 54.162.105.6
Dziś jest: 24 Kwi 2018