Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

10.12.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w Środę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

w Czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje adwentowe, czas modlitwy, skupienia, słuchania słowa Bożego oraz przemiany naszego serca i życia. Otwórzmy bardzo szeroko nasze uszy i serca na ten święty czas.

Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, na drzwiach kościoła i w Internecie. Uczyńmy wszystko by uczestniczyć w każdym dniu rekolekcji, aby dzięki temu pozyskać odpust zupełny.

Spowiedź Święta będzie w środę w godzinach:

Przedpołudniem – 9.00-12.00

Po południu – 15.00 – 17.00

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed południem.  Czas popołudniowy pozostawmy dzieciom, młodzieży oraz pracującym.

Księża po godz. 17.00 wracają do swoich parafii.

Do chorych księża udadzą się w sobotę przed południem. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Prosimy nie odkładać spowiedzi. W wigilię i pierwszy dzień świąt spowiedzi nie ma.

3. Jak zawsze ofiary zebrane w środę będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty. Bóg zapłać!

4. Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny oraz Miejsko-Gminny Ośrodek pomocy społecznej zapraszają osoby samotne na spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w dniu 16 grudnia o godz. 16.00 w Domu Strażaka w Szczekocinach.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Osobiście ul. Przemysłowa 2, lub telefonicznie w godz. 8.00-15.00.

Dla osób spoza terenu Szczekocin zostanie zapewniony dowóz.

Pełny teks ogłoszenia umieszczony jest w gablocie.

5. Przypominamy o nabywaniu opłatków i świec wigilijnych.

6.  Intencja Mszalna z godz. 15.30 z poniedziałku, została przesunięta ze względu na rekolekcję na godz. 17.00 tego dnia.

7.   Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Zmieniony: sobota, 09 grudnia 2017 12:13

Błogosławię Pana, bo oświeca mój umysł: przez ogrom cierpienia sprawiedliwych, przez radość wiele razy nieoczekiwaną, przez nadzieję na początku każdego dnia; niemożliwe, aby Nicość była ostatecznym celem człowieka; niemożliwe wyobrazić sobie, jaki naprawdę jesteś, mój Panie: choć nieznany, właśnie Ty jesteś naszym jedynym przeznaczeniem.

Twoje IP: 54.234.190.237
Dziś jest: 22 Sty 2018