Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. tydzień Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. tydzień Adwentu

1. tydzień Adwentu

04.12. – 10.12.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w Czwartek – Święto Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła

2. Zapraszamy wszystkich na „Roraty” na godz. 6.00 rano, zaś dzieci popołudniu w dni powszednie na godz. 17.00. Rodziców prosimy by zachęciły swe pociechy do udziału w roratach.

3. W I Czwartek miesiąca modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. W tym dniu zapraszamy na mszę o godzinie 17.00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

Spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium przed mszą o godzinie 16.

4. W piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu: 6.00 9.00 11.30 17.00. W Grabcu Msza Święta odpustowa o godzinie 14:00. Na mszy świętej o godzinie 17.00 będzie rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy wszystkie te dzieci razem
z Rodzicami.

4. Dziś po Mszach Świętych zbieramy przed kościołem do puszek ofiary na misie w krajach Europy Wschodniej, a szczególnie dla dzieci potrzebujących tam pomocy.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już dziś zachęcamy do wszystkich do modlitwy w ich intencji.

Porządek rekolekcji w przyszłą niedzielę

6.00     8.45     10.00     11.30     17.00 (plan w gablocie i w Internecie)

Nie będzie mszy świętej w Grabcu o godzinie 14.00. Parafian z Grabca zapraszamy do kościoła parafialnego. Wypominki i intencja mszy świętej zostaną odprawione
w kościele o godzinie 17.00.

6.  Dziś po mszy świętej o godzinie 6.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

7.  Przypominamy o możliwości nabywania świeć i opłatków wigilijnych.

8.   Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Najwyższy, wszechpotężny, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo Jedynie Tobie, Najwyższy, przystoją, a żaden człowiek nie jest godzien nazwać Ciebie. Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi swymi twory, przede wszystkim z szlachetnym bratem naszym, słońcem, które dzień stwarza, a Ty świecisz przez nie; i jest piękne i promienne w wielkim blasku; Twoim, Najwyższy, jest wyobrażeniem. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, księżyc, i nasze siostry, gwiazdy; Tyś ukształtował je w niebie jasne i cenne, i piękne. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, wiatr, i przez powietrze, i czas pochmurny i pogodny, i wszelki, przez które dajesz tworom swoim utrzymanie. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, wodę, co pożyteczna jest wielce i pokorna, i cenna, i czysta.

Twoje IP: 54.225.26.44
Dziś jest: 23 Paź 2018