Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. tydzień Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. tydzień Adwentu

1. tydzień Adwentu

04.12. – 10.12.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w Czwartek – Święto Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła

2. Zapraszamy wszystkich na „Roraty” na godz. 6.00 rano, zaś dzieci popołudniu w dni powszednie na godz. 17.00. Rodziców prosimy by zachęciły swe pociechy do udziału w roratach.

3. W I Czwartek miesiąca modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. W tym dniu zapraszamy na mszę o godzinie 17.00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

Spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium przed mszą o godzinie 16.

4. W piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu: 6.00 9.00 11.30 17.00. W Grabcu Msza Święta odpustowa o godzinie 14:00. Na mszy świętej o godzinie 17.00 będzie rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy wszystkie te dzieci razem
z Rodzicami.

4. Dziś po Mszach Świętych zbieramy przed kościołem do puszek ofiary na misie w krajach Europy Wschodniej, a szczególnie dla dzieci potrzebujących tam pomocy.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już dziś zachęcamy do wszystkich do modlitwy w ich intencji.

Porządek rekolekcji w przyszłą niedzielę

6.00     8.45     10.00     11.30     17.00 (plan w gablocie i w Internecie)

Nie będzie mszy świętej w Grabcu o godzinie 14.00. Parafian z Grabca zapraszamy do kościoła parafialnego. Wypominki i intencja mszy świętej zostaną odprawione
w kościele o godzinie 17.00.

6.  Dziś po mszy świętej o godzinie 6.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

7.  Przypominamy o możliwości nabywania świeć i opłatków wigilijnych.

8.   Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Witaj, słońce pełne blasku, święte i jaśniejące w swej piękności, czyste, wspaniałe i godne czci, Witaj ty, które świecisz nad górami, dolinami i pagórkami, rozjaśnij mnie swoim światłem przed ludźmi. Daj mi dobroć, piękno, wdzięk i miłość. Spraw, bym była jasna, promienna i wspaniała, tak jak ty jesteś jasne, błyszczące i wspaniałe. Czego się dobrze nauczyłem(-am), niech przysporzy Tobie chwały, a mnie uczyni lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Amen.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20150

Twoje IP: 54.227.104.53