Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. tydzień Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. tydzień Adwentu

1. tydzień Adwentu

04.12. – 10.12.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w Czwartek – Święto Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła

2. Zapraszamy wszystkich na „Roraty” na godz. 6.00 rano, zaś dzieci popołudniu w dni powszednie na godz. 17.00. Rodziców prosimy by zachęciły swe pociechy do udziału w roratach.

3. W I Czwartek miesiąca modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. W tym dniu zapraszamy na mszę o godzinie 17.00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

Spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium przed mszą o godzinie 16.

4. W piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu: 6.00 9.00 11.30 17.00. W Grabcu Msza Święta odpustowa o godzinie 14:00. Na mszy świętej o godzinie 17.00 będzie rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy wszystkie te dzieci razem
z Rodzicami.

4. Dziś po Mszach Świętych zbieramy przed kościołem do puszek ofiary na misie w krajach Europy Wschodniej, a szczególnie dla dzieci potrzebujących tam pomocy.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już dziś zachęcamy do wszystkich do modlitwy w ich intencji.

Porządek rekolekcji w przyszłą niedzielę

6.00     8.45     10.00     11.30     17.00 (plan w gablocie i w Internecie)

Nie będzie mszy świętej w Grabcu o godzinie 14.00. Parafian z Grabca zapraszamy do kościoła parafialnego. Wypominki i intencja mszy świętej zostaną odprawione
w kościele o godzinie 17.00.

6.  Dziś po mszy świętej o godzinie 6.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

7.  Przypominamy o możliwości nabywania świeć i opłatków wigilijnych.

8.   Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Wyłaniasz się wspaniały znad krawędzi nieba, O Atonie żyjący, który dałeś początek życiu. Wschodzisz nad horyzontem i napełniasz pięknem całą ziemię. Ty jesteś wielki i piękny, jaśniejesz nad każdym zakątkiem ziemi, Twoje promienie sięgają do granic świata, który stworzyłeś. Jesteś daleko, ale Twoje promienie ogarniają ziemię. Widzą Cię wszyscy, ale nikt nie potrafi dostrzec Twojej drogi. Jak niezliczone są Twoje dzieła! Są one ukryte przed oczami ludzi, Ty jesteś jedynym Bogiem, bez którego nikt nie może istnieć.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:20943

Twoje IP: 54.224.108.238