Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33. tydzień Okresu Zwykłego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33. tydzień Okresu Zwykłego

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33. tydzień Okresu Zwykłego

20.11.-26.11.2017r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

w środę  – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

w piątek – Św. Męczenników Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i Towarzyszy

w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2.  Dziś przy wyjściu z kościoła mamy możliwość złożyć ofiarę do puszek na „Szlachetną Paczkę”, dzięki której jedna lub więcej rodzin otrzyma pomoc. W ubiegłym roku nasza parafia pomogła dwóm rodzinom.

W tym roku w naszym rejonie jest 21 rodzin, które biorą udział w programie Szlachetnej Paczki.

Przy tej okazji zachęcamy wszystkie osoby lub organizacje, które chciałyby same zorganizować taką paczkę, że rodziny można wybierać na stronie www.szlachetnapaczka.pl , o szczegóły można też pytać wolontariuszy przy wyjściu z kościoła.

3. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godzinie 18:00 w domu parafialnym. Prosimy o obecność.

4.  Chór parafialny i scholę zapraszamy na Mszę Świętą w środę o godzinie 17:00 w uroczystość Św. Cecylii, która będzie odprawiona w ich intencji.

5. Jak co roku, są do nabywania Świece CARITAS, z których dochód przeznaczony jest na dożywianie dzieci z ubogich rodzin lub innych form ich wsparcia. Koszt świecy 5zł (i wzwyż :]). Te świece stawiamy na wigilijnym stole, gdzie jest wolne miejsce. Jest to symboliczne zaproszenie dziecka do stołu. Mamy nadzieje, że i Chrystus, będzie obecny przy tym stole. Nie odkładajmy zakupu tej świecy do ostatnich dni przed świętami, ponieważ może ich już zabraknąć. Bóg zapłać za dobroć serca.

6. Od najbliższej niedzieli będziemy mogli u naszych sióstr nabyć opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia w zakrystii, a w niedzielę również pod chórem. Ofiary złożone przy tej okazji są wynagrodzeniem za solidną i ofiarną pracę sióstr w naszej parafii . Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Jutro w Szkole Podstawowej nr 1, odbędą się warsztaty profilaktyczne o tematyce profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Szczegóły w gablocie.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Krótka modlitwa

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:572
mod_vvisit_counterWczoraj:676
mod_vvisit_counterTen tydzień:3754
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:4729
mod_vvisit_counterTen miesiąc:10504
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:19053

Gości on-line: 13
Twoje IP: 54.82.79.109
,
Dziś jest: 15 Gru 2017

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33. tydzień Okresu Zwykłego