Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła

29.10.2017r.

1.         Dziś rocznica poświęcenia naszego kościoł. W naszych modlitwach wspominajmy tych którzy ten Kościół budowali i tych ,którzy składali ofiary na jego utrzymanie i odnowienie.

2.         W najbliższą środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w godzinach: 9.00; 17.00. O godzinie 11.30 procesja na cmentarzu a po niej Msza Święta. Na Mszę Św. Gromadzimy się na placu przed kaplicą. W czasie trwania Mszy Św. Nie chodzimy po cmentarzu.

3.         Przypominamy że na cmentarzu obowiązuje szczególny nastrój: skupienia, ciszy, zadumy nad tajemnicą śmierci i naszej drogi do wieczności. To czas przede wszystkim modlitwy za zmarłych, którzy odeszli do wieczności. Od g. 10.00 możemy także w kaplicy cmentarnej zamawiać wypominki.

Wieczorem 1IX o g. 19.00 młodzież naszej parafii zaprasza nas do kaplicy cmentarnej na chwilę zadumy i modlitwę.

4.         W czwartek „Dzień Zaduszny”. O godzinie 10.00 procesja i Msza Św. Na starym cmentarzu. Zapraszamy!

5.         „Odpusty za zmarłych”

a)        Wierni którzy pobożnie nawiedzą cmentarz 1-8 listopada i pomodlą się za zmarłych.

b)        Wierni którzy w dniu zadusznym nawiedzą kościół lub kaplice i spełnią wszystkie warunki odpustu.

6.         W I piątek spowiedź rano na Mszy Św. i po południu od 16.30.

7.         W I sobotę po Mszy Św. Popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniami.

8.         Koła Różańcowe w m. listopadzie modlą się za zmarłych z naszej parafii. Spotkanie Kół w przyszłą Niedzielę po rannej Mszy Św..

9.         W listopadzie zapraszamy także do kościoła na nowennę za zmarłych po Mszy Św. Wieczornej, a także modlitwę na wypominkach jednorazowych. To będzie szczególny dar, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym – znak naszej wdzięczności i miłości do nich.

10.       Na wypominki przyjmujemy przez cały miesiąc listopad.

11.       Wyjazd na nasze czuwanie do Częstochowy w sobotę o g. 19.00 spod kościoła, są jeszcze wolne miejsca.

12.       W przyszłą niedzielę na Mszy Św. O g. 10.00 modlimy się za ks. Huberta z racji imienin. Zapraszamy szczególnie młodzież którą uczy.

13.       Także w przyszłą niedziele msza Św. O g. 15.00 za koło łowieckie „Hubertus”.

14.       W przyszłą Niedziele nasz „Caritas” zbiera ofiary dla chorych i potrzebujących.

15.       Dziś do puszek składamy ofiary na misję.

16.       W najbliższy czwartek nie będzie spotkania kręgu biblijnego.

17.       Prasa.

Zmieniony: sobota, 28 października 2017 15:43

Ja wierzę, Panie, i czuję, że Twoje słowo przychodzi w pojękiwaniu wiatru i w lamencie samotnej duszy. Słyszę Cię też, jak mówisz w kwiecie krokusa: przybliża się powoli pora lata. Cały świat jest Ewangelią dla tego, kto może zrozumieć, cały świat jest niebem, niebem jednego dnia.

mod_vvisit_counterTen tydzień:2040

Twoje IP: 54.158.208.189