Główna Życie parafii Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017r.

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2017r.

1. W tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej

We wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika

W środę – Św. Łukasza , ewangelisty

W piątek – Św. Jakuba Strzemię

2. Przypominamy, że dziś przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek, dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Meksyku.

3. W poniedziałek 16 października zapraszamy wszystkich parafian na różaniec i Mszę Świętą. Jest to dzień dziękczynienia za dar życia i posługiwania Kościołowi – Ojca Świętego Jana Pawła II. Po Mszy Świętej będziemy mieli możliwość ucałowania relikwii Św. Jana Pawła II.

4. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na kolejny „Różaniec na ulicach Szczekocin”, w najbliższą sobotę 21.10 o godz. 19:00 przy pomniku Św. Jana Pawła II przy domu parafialnym. Szczególne zaproszenie kierujemy do mieszkańców z ulicy Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie przez cały dzień rozprowadzać papieskie kremówki z Wadowic za symboliczne 5 zł.

6. Od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy na tzw. „wypominki” okresowe i jednorazowe.

Wypominki Jednorazowe wypisujemy na kartkach – wyraźnie i czytelnie – w drugim przypadku.

(np. za Jana, Marię, Tadeusza)

Wypominki Okresowe wypisuje ksiądz na poszczególne Msze Święte, w których będziemy uczestniczyć.

Wypominki przyjmujemy PO MSZY ŚWIĘTEJ rano i wieczorem.

Pamiętajmy w wypominkach jednorazowych o zmarłych księżach, siostrach zakonnych – którzy pracowali w naszej parafii. Nasi bliscy zmarli ciągle oczekują na naszą pomoc modlitewną.

7. W biurze Caritas są do nabycia znicze w cenach producenta. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leki dla osób chorych i potrzebujących.

8. Zachęcamy również do oddawania krwi dla ofiar wypadków i chorych. Taka możliwość będzie jutro w Zespole Szkół w Szczekocinach od godz. 9.30. Szczegół w gablocie parafialnej. Nasza krew jest bezcennym darem, którego nauka i medycyna nie jest w stanie niczym zastąpić.

9. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w Parafialnej Pielgrzymce śladami Św. Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę w cenie 90zł. Zapisy do jutra w kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej.

10. W miniony piątek zakończyliśmy nabożeństwa Dni Fatimskich, przeżywanych co miesiąc od maja do października. W tym czasie w rodzinach naszej parafii odbywała się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w której wzięło udział 75 rodzin. Niech dobry Bóg pomnoży
w tych rodzinach owoce wspólnej modlitwy z Matką Bożą.

11. Od dzisiaj ogłoszenia parafialne będą umieszczane również w gablocie i na stronie parafialnej.

12. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Gdy świecisz, wszystko żyje; Gdy zachodzisz, umiera: Ty jesteś życiem, a my żyjemy dzięki Tobie.

mod_vvisit_counterTen miesiąc:12084

Twoje IP: 54.198.134.32