Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 2

Kancelaria Parafialna 2

KANCELARIA SIÓSTR ZMARTWYCHWSTANEK

Posługujące w naszej parafii siostry zakonne prowadzą część dokumentacji parafialnej. W kancelarii sióstr podaje się dane do ksiąg parafialnych oraz pozyskuję się z nich wypisy.

Kancelaria sióstr wydaje następujące dokumenty:

-   akt chrztu (w którym są zamieszczane adnotację o innych przyjętych sakramentów);

-   akt bierzmowania;

-   akt ślubu.

Do kancelarii prowadzonej przez siostry należy dostarczyć dokumenty konieczne do następujących posług:

-   ślubów – akty chrztu narzeczonych oraz dokument z Urzędu Stanu Cywilnego poświadczający stan wolny;

-   chrztów -  akt urodzenia dziecka;

-   pogrzebów – akt i kartę zgonu.

Zmieniony: piątek, 18 sierpnia 2017 14:41

Witaj, słońce pełne blasku, święte i jaśniejące w swej piękności, czyste, wspaniałe i godne czci, Witaj ty, które świecisz nad górami, dolinami i pagórkami, rozjaśnij mnie swoim światłem przed ludźmi. Daj mi dobroć, piękno, wdzięk i miłość. Spraw, bym była jasna, promienna i wspaniała, tak jak ty jesteś jasne, błyszczące i wspaniałe. Czego się dobrze nauczyłem(-am), niech przysporzy Tobie chwały, a mnie uczyni lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Amen.

Twoje IP: 3.84.243.246
Dziś jest: 17 Lut 2019