Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 1

Kancelaria Parafialna 1

KAPŁAŃSKA

Właściwa Kancelaria Parafialna prowadzona jest przez księży posługujących w naszej parafii. Kancelaria parafialna jest czynna po porannych i wieczornych Mszach Św., od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem Uroczystości Kościelnych.

U księży naszej parafii ustalamy:

-  rezerwacje intencji Mszy Św. oraz podajemy dokładne intencje sprawowanych Eucharystii (przynajmniej na miesiąc przed zarezerwowanym terminem);

-  okres (rok, pół roku, kwartał) modlitwy za zmarłych „wypominek” oraz ich godzinę;

-   terminy pogrzebów;

- terminy ślubów oraz ustalamy datę sporządzeni protokołu przedślubnego;

-    terminy chrztów.

Prowadzona przez księży kancelaria wydaje w uzasadnionych wypadkach osobą upoważnionym następujące dokumenty:

-  zaświadczenie (zezwolenie) właściwe dla chrzestnego lub świadka bierzmowania, wraz z kartką do poświadczenia odbycia spowiedzi;

-  poświadczenie wygłoszenia zapowiedzi przed ślubnych (wydawane po dwóch niedzielach ich prezentowania w gablocie przy kościele);

-  ewentualnie wszelkie zezwolenia dla naszych parafian  na sprawowanie posług (ślubów, pogrzebów i chrztów) poza naszą parafią.

Zmieniony: poniedziałek, 21 sierpnia 2017 15:36

Wielki Duchu, Twój głos słyszę w powiewie wiatru, Ty dajesz życie całemu światu. Ja jestem mały i słaby: Twoja siła i mądrość mnie podtrzymują. Pozwól, by ogarnęło mnie Twoje piękno, a oczy zachwycały się zachodem słońca. Spraw, by moje ręce dotykały z szacunkiem tego, co Ty stworzyłeś. Spraw, by do moich uszu docierał Twój głos. Naucz mnie rozumieć Twoją naukę, daj mi poznać tajemnice, które ukryłeś w trawie i zamknąłeś w kamieniu.

Twoje IP: 54.234.190.237
Dziś jest: 22 Sty 2018