Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 1

Kancelaria Parafialna 1

KAPŁAŃSKA

Właściwa Kancelaria Parafialna prowadzona jest przez księży posługujących w naszej parafii. Kancelaria parafialna jest czynna po porannych i wieczornych Mszach Św., od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem Uroczystości Kościelnych.

U księży naszej parafii ustalamy:

-  rezerwacje intencji Mszy Św. oraz podajemy dokładne intencje sprawowanych Eucharystii (przynajmniej na miesiąc przed zarezerwowanym terminem);

-  okres (rok, pół roku, kwartał) modlitwy za zmarłych „wypominek” oraz ich godzinę;

-   terminy pogrzebów;

- terminy ślubów oraz ustalamy datę sporządzeni protokołu przedślubnego;

-    terminy chrztów.

Prowadzona przez księży kancelaria wydaje w uzasadnionych wypadkach osobą upoważnionym następujące dokumenty:

-  zaświadczenie (zezwolenie) właściwe dla chrzestnego lub świadka bierzmowania, wraz z kartką do poświadczenia odbycia spowiedzi;

-  poświadczenie wygłoszenia zapowiedzi przed ślubnych (wydawane po dwóch niedzielach ich prezentowania w gablocie przy kościele);

-  ewentualnie wszelkie zezwolenia dla naszych parafian  na sprawowanie posług (ślubów, pogrzebów i chrztów) poza naszą parafią.

Zmieniony: poniedziałek, 21 sierpnia 2017 15:36

Boże, Władco całego wszechświata. Ty jesteś Królem nad królami. Dobrze jest wychwalać Twoje cudowne dzieła, gdyż jest to miłe Tobie. Śpiewam Ci hymn pochwalny o wschodzie słońca i o zachodzie, Święty Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje. Ty stworzyłeś anioły w niebie, synów Adama, zwierzęta polne i ptaki powietrzne. Ty poniżasz pysznych i wywyższasz pokornych. Choćby człowiek żył przez tysiąc pokoleń, nie zdoła zliczyć Twych dzieł. Do Ciebie, Boże, należy wszelka cześć i chwała; strzeż swój lud przed niebezpieczeństwem burzy i zasadzkami wrogów. Wysławia Cię całe stworzenie w Jeruzalem, przewyższającym pięknością wszystkie miasta.

Twoje IP: 54.158.199.217
Dziś jest: 22 Wrz 2018