Główna Caritas Caritas św. Bartłomieja 10 - lecie Caritasu w naszej parafii

10 - lecie Caritasu w naszej parafii

W Roku Kapłańskim, który obecnie trwa, dziękujemy Panu Bogu za łaski, którymi obdarza kapłanów. Ludziom (Kościołowi świętemu – wiernym) za towarzyszenie, że istnieje dar wspólnoty Kościoła, parafii, która funkcjonuje jako nasza wielka rodzina. My jako Parafialny Zespół Caritas należymy do niej.

Coraz więcej katolików uświadamia sobie, że wiara jest nie tylko osobistą sprawą każdego z nas, ale ma swe wymiary społeczne. Bóg otwiera nas na drugiego człowieka, a wiara w Chrystusa każe pokonywać egoizm. Sprawia, że budzi się w nas wrażliwość na niedole bliźnich, że chcemy zaangażować się i pomagać. Choć na pewno potrzeby są większe od tego, to zrobiliśmy i usiłujemy robić.

W roku bieżącym przypada 10 lat naszego działania. Wiele lat wcześniej jako wolontariusze braliśmy udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych. I tak w roku 1997, kiedy w kościele ks. Jarmundowicz rzucił hasło pomocy powodzianom, pośpieszyliśmy z pomocą. 5 samochodów z darami pojechało do Wrocławia przy współudziale harcerzy. W roku 1998 dostajemy 1 pomieszczenie, gdzie przy pomocy sponsorów przeprowadzono generalny remont, począwszy od odgrzybienia tynków doprowadzenia wody, przeróbki światła, tynkowania i malowania, wymiany podłogi w magazynie. Pod koniec roku przeprowadzono zbiórkę odzieży i obuwia.

Zmieniony: piątek, 18 września 2009 10:48

Boże mój, jestem błyskiem Twojego uśmiechu, kwiatem w ogrodzie, spalonym przez błękit pogodnego nieba. Nie trwam dłużej niż promień w śpiewie światła. Ginę z podmuchem wiatru. To tylko chwila, lecz, święty Boże, jakże pełna Ciebie! Świat przemija, a ja mam wieczność w sercu.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:19844

Twoje IP: 54.224.216.155