Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Błąd
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP::write: Unable to use passive mode
Uwaga
  • Please check if the attachment directory is writeable.
Główna Życie parafii Grupy Ministranci 9 Diecezjalny Dzień Ministranta

9 Diecezjalny Dzień Ministranta

Email Drukuj PDF


Dnia 19 września 2009 w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie odbył się IX Diecezjalny Dzień Ministranta pod hasłem „W SŁUŻBIE EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWU”. Patronem tegorocznego spotkania jest św. Tarsycjusz.

alt
09.30> przyjazd grup ministranckich -  zapisy (par. bł. Wincentego Kadłubka)

10.30> zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii.

11.00> Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bp Kazimierza Gurdy.

12.00> Krótka historia Ojców Cystersów i bł. Wincentego Kadłubka.

12.30> Koncert zespołu Hip–Hop, wykonującego chrześcijański rap FULL POWER SPIRIT;
wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E Ks. Bp Kazimierza Ryczana.
alt
14.30> przejście na stadion sportowy (obok klasztoru) wystawa sprzętu ratownictwa.

15.30> Możliwość zwiedzania klasztoru Ojców Cystersów.

16.00> zakończenie spotkania.

alt

altZespól Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci stal sie jednym z najprezniej dzialajacych zespolów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzyszaca wystepom na zywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznoscia. Tworza go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzien wspomagaja: 4 osobowy zespól instrumentalistów, Torunski Dj Ike (nalezacy do czolówki Polskich Dj..i grajacych czarna muzyke), Olga Szomanska-Radwan oraz czlonkowie ekipy break-dance - CAT..S CLAW. Calosc uzupelnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy sklad FPS liczy 12 osób.


W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci zespól zagral ponad 500 koncertów na terenie calego kraju - wystepujac m.in. trzy krotnie na najwiekszym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrzescijan: Miedzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia Agnieszki Osieckiej grajac koncert który, zostal wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertowal takze poza granicami Polski w Niemczech (podczas Swiatowych Dni Mlodziezy), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Mlodych w Mariazell w Bulgarii na Miedzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.

We wrzesniu 2004 r. ukonczono zdjecia do teledysku promujacego singiel „Wojownik". Aranzacje opracowali wspólnie Marcin Pospieszalski (Laureat wielu prestizowych nagród w kategorii producent) i Dj HaeM. Te sama wersje utworu wraz z innymi piecioma piosenkami mozna uslyszec na wydanym w sierpniu 2004 roku maxi-singlu: „dobry bit + dobry przekaz". Poza muzyka do plyty zostala dolaczona prezentacja multimedialna zespolu.

Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 roku przygotowal specjalny utwór oraz klip promujacy „Wigilijne Dzielo Pomocy Dzieciom" (jedna z najwiekszych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytul „Rozpal serce" i w okresie adwentu mozna bylo zobaczyc go w TVP oraz TVN i MTV Classic. W listopadzie 2004 roku ukazal sie wyjatkowy projekt pt.:„Hip-hop dekalog", który powstal z inicjatywy lódzkich Salezjanów. Na plycie znalazlo sie 10 piosenek o dziesieciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzieli udzial bardzo znani artysci reprezentujacy róznorodne style muzyczne. We wrzesniu 2005 FPS pod wodza Mateusza Pospieszalskiego nagral piosenke „Raz w roku" zapraszajac do wspólpracy zespól ZAKOPOWER, jak tez primadonne Teatru Narodowego - Katarzyne Suska. Piosenka promowala w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska - Wigilijnego Dziala Pomocy Dzieciom.

Od ponad 2 lat FPS wspólpracuje z fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko„ co wyrazilo sie pojawieniem zespolu w 2 edycjach programu „Koledy zaczarowane" - wyemitowanych w wigilijny wieczór 2005 i 2007 roku w TVP2 oraz w dorocznej uroczystosci wreczenia nagród najbardziej zasluzonym wolontariuszom 2005 i 2007. W czerwcu ubieglego roku FPS wystapil podczas finalu konkursu „Piosenki zaczarowanej", który jest organizowany takze przez fundacje „Mimo wszystko".

Poza wspomnianymi wyzej wydarzeniami zespól wielokrotnie pojawial sie na telewizyjnym ekranie biorac udzial w wielu programach m.in. „Od przedszkola do Opola", „Kawa czy herbata", „Pytanie na sniadanie", „Raj", „Miedzy ziemia a niebem"

Biezacy czas jest bardzo pracowitym okresem. FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotowuje soundtrack do filmu „Popieluszko". Piosenka „Niesmiertelni" nagrana wspólnie z Olga Szomanska-Radwan swoja premiere miala podczas koncertu „Solidarni z Ruda Slaska" poswieconego pamieci 23 górników tragicznie zmarlych w czasie katastrofy w kopalni Halemba. Od poczatku 2008 roku magazyn mlodziezowy Raj emitowany od ponad 13 lat na antenie telewizyjnej jedynki zyskal nowa szate muzyczna przygotowana przez FPS. Specjalnie na potrzeby programu zespól nagral utwór który stanowic bedzie muzyczna ilustracje czolówki chlopaki beda tez pelnili w programie role komentatorów wydarzen prezentowanych na ekranie. Obecnie Full Power Spirit promuj plyte „8 Blogoslawienstw", która jest kontynuacja projektu „Hip-Hop dekalog" i tak jak w przypadku wspomnianej plyty na nowym krazku nie zabraklo znakomitych gosci. Za muzyke odpowiada kompozytor dekalogowych utworów - znany i ceniony saxofonista jazzowy Grzech Piotrowski. Plyta ukazala sie w grudniu 2008 roku.

Zmieniony: sobota, 19 września 2009 18:50  

Krótka modlitwa

Panie Jezu, który przemieniłeś się na górze Tabor, przychodzę do Ciebie i proszę: przemień to wszystko, co we mnie i wokół mnie potrzebuje przemiany Przemień każdy mrok w Twoje światło. Przemień każdą gorycz w Twoją boską słodycz. Przemień wszystko, co złe i grzeszne, w dobro. Przemień każdy smutek w prawdziwą radość. Przemień każdy lęk w odwagę. Przemień każdą rozpacz w nadzieję. Uzdrów wszystko, co we mnie i wokół mnie jest chore, i uczyń mnie na wzór Twego Boskiego Serca. Amen.

Statystyki serwisu

Odwiedzin ogółem:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj:221
mod_vvisit_counterWczoraj:1276
mod_vvisit_counterTen tydzień:2714
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień:6708
mod_vvisit_counterTen miesiąc:19886
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:27096

Gości on-line: 18
Twoje IP: 54.242.115.55
,
Dziś jest: 20 Mar 2019

Nasz sponsor

Serwis naszej parafii działa na serwerach firmy Online
onlinesc.net


Główna Życie parafii Grupy Ministranci 9 Diecezjalny Dzień Ministranta