Główna Życie parafii Aktualności Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Św. Micha łArchanioł jest wodzem wojska anielskiego i jest patronem całego Kościoła. Do tego świętego zwracamy się w szczególnie trudnych sytuacjach, Jego prosimy o obrone przed działaniem złych duchów. Zapraszamy do zapozanania się oraz skorzystania z modlitwy do św. Michałą Archanioła. Wspomniana modlitwa może być odmawiana w trakcie Mszy Świętej, posiada swoje mięjsce między modlitwą po komunii a błogosławieństwem.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Zmieniony: środa, 21 grudnia 2016 23:04

Boże Ojcze, Ty powiedziałeś: Czyńcie sobie ziemię poddaną (por. Rdz 1,28). Wypełniając ten nakaz, człowiek stworzył dzieła wiel­kie i nieprawdopodobne. Dzięki nim może czynić wiele dobra i dzielić się nim z innymi ludźmi. Ale dzieła te, źle wykorzystane, często obracają się przeciwko niemu i niszczą go. Takim wspaniałym dziełem człowieka jest Internet. Dobrze wykorzystany, jest pożytecznym narzędziem; źle wykorzystany może doprowadzić człowieka do zguby.
Proszę Cię, Panie Boże, o łaskę dobrego wykorzystania tego narzędzia. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy mi i oświeca mnie, kiedy będę wędrował(-a) po internetowych ścieżkach, abym nigdy nie skierował(-a) swoich kroków w złą stronę i zawsze szukał (-a) w internecie tego, co dobre i piękne.
Aniele Stróżu mój, stój przy mnie i strzeż mnie przed wszelkimi pokusami i niezdrową ciekawością. Prowadź mnie i chroń od złego. Amen.

Twoje IP: 23.20.129.162
Dziś jest: 20 Lis 2017