Główna Życie parafii Aktualności Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Św. Michał Archanioł jest wodzem wojska anielskiego i jest patronem całego Kościoła. Do tego świętego zwracamy się w szczególnie trudnych sytuacjach, Jego prosimy o obrone przed działaniem złych duchów. Zapraszamy do zapozanania się oraz skorzystania z modlitwy do św. Michała Archanioła. Wspomniana modlitwa może być odmawiana w trakcie Mszy Świętej, posiada swoje mięjsce między modlitwą po komunii a błogosławieństwem.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Zmieniony: piątek, 06 lipca 2018 09:52

Najwyższy, wszechpotężny, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo Jedynie Tobie, Najwyższy, przystoją, a żaden człowiek nie jest godzien nazwać Ciebie. Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi swymi twory, przede wszystkim z szlachetnym bratem naszym, słońcem, które dzień stwarza, a Ty świecisz przez nie; i jest piękne i promienne w wielkim blasku; Twoim, Najwyższy, jest wyobrażeniem. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, księżyc, i nasze siostry, gwiazdy; Tyś ukształtował je w niebie jasne i cenne, i piękne. Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, wiatr, i przez powietrze, i czas pochmurny i pogodny, i wszelki, przez które dajesz tworom swoim utrzymanie. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, wodę, co pożyteczna jest wielce i pokorna, i cenna, i czysta.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc:19844

Twoje IP: 54.224.17.157