Parafia w obiektywie

Znalezione obrazy dla zapytania III Niedziela adwentu

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe, czas modlitwy, skupienia, słuchania Słowa Bożego i przemiany naszego serca i życia. Prowadzi je dla nas ks. dr Mirosław Kowalski, wykładowca liturgiki w WSD w Kielcach i asystent Biskupa Andrzeja Kalety. Otwórzmy nasze serca i uszy na przeżywanie tego świętego czasu. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie oraz zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Uczyńmy wszystko, aby uczestniczyć w naukach każdego dnia rekolekcji, byśmy mogli otrzymać odpust zupełny. Spowiedź będzie we wtorek:

• przed południem: 9.00-12.00
  • po południu: 15.00-17.00.

Prosimy w miarę możliwości o skorzystanie ze spowiedzi przed południem, ponieważ po południu będzie przede wszystkim czas spowiedzi dla dzieci, młodzieży i pracujących. Księża o godz. 17.00 rozjeżdżają się już do swoich parafii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Święta już za tydzień. W wigilię i Uroczystość Narodzenia Pańskiego spowiedzi nie będzie.

2. Do chorych, którzy nie mogą przybyć na spowiedź do kościoła, księża udadzą się we wtorek od godz. 8.30. Prosimy o zapisywanie w zakrystii dziś i jutro.

3. Ofiary zebrane na tacę we wtorek są wyrazem naszej wdzięczności wobec ojca rekolekcjonisty za jego posługę. Bóg zapłać!

4. Przypominamy o możliwości nabywania świec wigilijnych oraz opłatków w zakrystii.

5. Pragniemy poinformować, że w ramach zbiórki na akcję Szlachetnej Paczki w naszej parafii z datków do puszek oraz od osób indywidualnych zebraliśmy 5 tys. złoty. Środki te przeznaczyliśmy na zakup potrzebnych produktów żywnościowych, chemii oraz sprzętu AGD dla dwóch rodzin. W imieniu członków tych rodzin składamy serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc i zapewniamy, że zostanie ona wykorzystana we właściwy sposób.

6. Już dziś schola dziecięco-młodzieżowa naszej parafii pragnie zaprosić na koncert kolęd, który odbędzie się w czwartek, 27 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 w naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich parafian i gości przede wszystkim do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd i pastorałek. Podczas koncertu będziemy mogli także wspomóc leczenie pani Marty Koceli.

7. Prasa katolicka.

Ogłoszenia parafialne 09 grudnia 2018

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018

1. W tym tygodniu:

• W czwartek – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W piątek – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Bardzo dziękujemy wolontariatowi Szkoły Podstawowej nr 1 za podarowanie Kalendarzy ministranta 2019 dla naszych ministrantów.

3. W następną niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Już dziś zachęcamy wszystkich do modlitwy w ich intencji. W niedzielę porządek rekolekcji będzie następujący: na Mszę Świętą o godz. 6.00; 8.45; 11.30; 17.00 zapraszamy dorosłych, natomiast na godz. 10.00 zapraszamy dzieci. Plan kolejnych dni znajduje się w gablocie.

4. Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby samotne na spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w dniu 15 grudnia 2018 r. o godz. 16.00 w Domu Strażaka w Szczekocinach. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie uczestnictwa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczekocinach ul. Przemysłowa 2 osobiście lub telefonicznie w godz. od 8.00 do 15.00. Pełny tekst zaproszony jest umieszczony w gablocie parafialnej.

5. Zapraszamy wszystkich parafian na Roraty rano o godz. 6.00. Kościół będzie otwierany o godz. 5.30. Natomiast na Mszę Świętą popołudniową – o godz.17.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.

6. Przypominamy o możliwości nabywania świec wigilijnych oraz opłatków w zakrystii.

7. Prasa katolicka.

Rekolekcje adwentowe 2018

Rekolekcje adwentowe 2018

Kochani Parafianie,

trwamy w okresie Adwentu i  oczekujemy przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Chciejmy zrobić wszystko, abyśmy byli jak najlepiej przygotowani na ten moment. Z pewnością pomogą nam w tym rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w najbliższą niedzielę 16 grudnia 2018 roku. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Kowalski, wykładowca liturgiki w WSD w Kielcach oraz kapelan JE Ks. Bpa Andrzeja Kalety. Polecajmy w modlitwie czas rekolekcji oraz naszego ojca rekolekcjonistę, aby ten czas szczególnej łaski danej od Boga wydał w nas wielkie owoce.

Działania towarzyszące - grudzień 2018

Działania Towarzyszące POPŻ

Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza na Warsztaty w ramach Działań Towarzyszących POPŻ – podprogram 2018 podopiecznych Klubu Integracji Społecznej  w Szczekocinach  – korzystających z żywności z Podprogramu 2018 na warsztaty: „Edukacji Ekonomicznej” oraz „Kulinarne” które odbędą się  11. 12. 2018 o godz. 9.00 w Szczekocinach, w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Krakowska 23,  42 – 445  Szczekociny.

Roraty w naszym kościele

Zapraszamy na Roraty

do naszego naszego koscioła:

• godz. 6.00 - z nauką dla dorosłych

• godz. 17.00 - z nauką dla dzieci i młodzieży

Gorąco zapraszamy wraz z lampionami!!!

Pochwalony bądź, Panie, przez brata naszego, ogień, którym oświecasz noc, a on jest piękny i radosny, i silny, i mocny. Pochwalony bądź, Panie, przez siostrę naszą, matkę ziemię, która nas żywi i chowa, i rodzi różne owoce z barwnymi kwiaty i zioły. Pochwalony bądź, Panie, przez tych, co przebaczają dla miłości Twojej i znoszą słabość i utrapienie.

Twoje IP: 54.167.15.6
Dziś jest: 16 Gru 2018